Śląsk pozyskał reprezentanta Polski

Marcel Zylla został nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Zawodnik jest młodzieżowym reprezentantem Polski, a ostatnie lata spędził w Bayernie Monachium. Z WKS-em związał się czteroletnią umową.

  • fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)


- Kontynuujemy naszą politykę transferową, sprowadzając w tym okienku do Śląska kolejnego, perspektywicznego polskiego zawodnika. Marcel to ofensywny piłkarz, który może grać zarówno na prawym, jak i na lewym skrzydle. Naszą uwagę zwrócił występami w młodzieżowej reprezentacji Polski i mamy nadzieję, że w barwach Śląska potwierdzi swoją wartość. Od dłuższego czasu byliśmy w kontakcie i cieszymy się, że do nas dołączy – mówi dyrektor sportowy WKS-u, Dariusz Sztylka.

Zylla urodził się w Niemczech i całą swoją juniorską karierę związany był z Bayernem Monachium. Właśnie tam przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, po drodze zdobywając mistrzostwo Niemiec do lat 17. I choć nie zadebiutował w oficjalnym meczu pierwszego zespołu, to występował w towarzyskich spotkaniach z włoskim Juventusem, Manchesterem City czy Tottenhamem. Młody zawodnik był także uczestnikiem zeszłorocznych mistrzostw świata do lat 20 (strzelił jednego gola w trzech meczach). Ostatnio regularnie występował w rezerwach Bayernu.

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do klubu z takimi ambicjami jak Śląsk Wrocław i już nie mogę doczekać się pierwszego meczu na tym pięknym stadionie – podkreśla nowy gracz WKS-u.

W barwach Śląska Wrocław Marcel Zylla będzie grać z numerem 25 na koszulce.

Kolejne spotkanie Śląska Wrocław w najbliższą sobotę (12 września) - wrocławianie podejmą na Stadionie Wrocław poznańskiego Lecha. Początek spotkania o godzinie 20, a bilety można nabyć w tym miejscu.

 Zgłoś uwagę