Śląsk ma nowego zawodnika. Rafał Makowski podpisał kontrakt

Piłkarski Śląsk Wrocław pochwalił się pierwszym transferem. Po zakończeniu obecnych rozgrywek do WKS-u dołączy jeden z liderów pierwszoligowego Radomiaka Radom, Rafał Makowski. Umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

  • fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)

    fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)


Zawodnik występujący na pozycji pomocnika przeszedł we wtorek we Wrocławiu testy medyczne – oczywiście przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności – i złożył podpis pod trzyletnią umową.

– Obserwowaliśmy Rafała od dłuższego czasu i doceniamy duże postępy, które poczynił. W Radomiaku prezentuje równą, wysoką formę i bez wątpienia należy do wyróżniających się zawodników Fortuna 1. Ligi – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

„Dołożę starań, by Śląsk odnosił sukcesy”

– Bardzo się cieszę, że w nowym sezonie dołączę do Śląska Wrocław. Jestem szczęśliwy, ponieważ włożyłem wiele wysiłku, aby wrócić na poziom Ekstraklasy. Mam duże ambicje i dołożę wszelkich starań, aby Śląsk odnosił sukcesy. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu z udziałem wrocławskich kibiców i chciałbym pozytywnie zapisać się w ich pamięci – zaznacza Rafał Makowski.

Piłkarz jest wychowankiem Legii Warszawa, a swojej karierze reprezentował również barwy Pogoni Siedlce, Zagłębia Sosnowiec i Radomiaka Radom. W trwającym sezonie rozegrał wszystkie 22 mecze, z czego 20 w pełnym wymiarze czasu i strzelił dwa gole.

– Wśród jego największych atutów wymienić można wyszkolenie techniczne, przegląd pola oraz doskonałe warunki fizyczne. Rafał dysponuje również bardzo dobrym uderzeniem z dystansu i potrafi wziąć na siebie ciężar kreowania gry. Jesteśmy przekonani, że zawodnik o takiej charakterystyce będzie wzmocnieniem naszej drugiej linii – podkreśla dyrektor Sztylka.

W piątek wznowienie sezonu

Makowski dołączy do Śląska po zakończeniu obecnego sezonu. Tymczasem Śląsk w piątek (29 maja) meczem z Rakowem Częstochowa wznawia rozgrywki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 18.00 na Stadionie Wrocław, jednak ze względu na obostrzenia związane z pandemią, piłkarze zagrają przy pustych trybunach.

fot. Dawid Antecki (www.slaskwroclaw.pl)Zgłoś uwagę