Sky Tower – punkt widokowy (ZDJĘCIA)

Zobacz widok z 49. piętra

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Widok na północny-zachód Wrocławia. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Na górze w punkcie widokowym jednocześnie może przebywać około 20 osób. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Punkt widokowy Sky Tower mieści się na 200 metrze nad ziemią i jest najwyżej położonym tego typu miejscem w Polsce. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Bez problemu dostrzeżemy z niego najważniejsze budynki Wrocławia, tutaj dworzec Wrocław-Główny. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Punkt widokowy został zlokalizowany na 49 piętrze.fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Na szczyt budynku jedzie się niecałe 50 sekund. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Centrum Wrocławia z góry. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Kominy MPEC-u i centrum miasta z punktu widokowego Sky Tower. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Most Rędziński także bez problemu widać. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Na najbliższe dni już trudno będzie kupić bilety, bo wolne miejsca rozeszły się ekspresowo. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Na górze zostały przygotowane zdjęcia panoram miasta z opisami charakterystycznych miejsc. fot. Janusz Krzeszowski

 • Sky Tower - punkt widokowy otwarty ZDJĘCIA

  Kościół św. Elżbiety i centrum miasta z 49 piętra Sky Tower.


Stało się! Wyczekiwany punkt widokowy na Sky Tower już otwarty. Chcą tam wejść tłumy. Są jeszcze pojedyncze miejsca na najbliższy weekend. Internetowe rezerwacje ruszają od 7 stycznia 2014 r.

Pięćdziesiąt sekund windą i jesteśmy na 49. piętrze Sky Tower we Wrocławiu   najwyżej położonym punkcie widokowym w Polsce. Nawet widok przy ostrym słońcu zapiera dech w piersiach, choć jak mówili przedstawiciele Sky Tower najpiękniejsze obrazy są tutaj rano i przy zachodzie słońca.

Punkt widokowy w Sky Tower mieści się na około 200 metrze nad ziemią. Widać z niego zachód, północ oraz częściowo wschód i południe Wrocławia. Ze szczytu Sky Tower bez problemu zobaczymy górę Ślężę, a przy dobrej widoczności także Chełmiec i Śnieżkę. 

Na punkt widokowy chcą wejść prawdziwe tłumy. W pierwszych dniach bilety zarezerwowało ponad 1500 osób, a do kasy ustawiają się kolejki. Nic dziwnego, bo wyżej położonego punktu widokowego w Polsce nie ma nigdzie. Sky Towerowi ustępuje nawet Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, gdzie panoramę miasta można oglądać z wysokości 114 metrów. 


Sky Tower – punkt widokowy: ceny biletów

Ceny biletów do punktu widokowego Sky Tower wynoszą:

 • bilet normalny: 10 zł
 • bilet ulgowy: 5 zł (dla uczniów, studentów, emerytów i osób po 65. roku życia
 • bezpłatnie dla dzieci do lat 7

Gdzie kupić bilety do Sky Tower?

Bilety do punktu widokowego w Sky Tower można zarezerwować i kupić w Punkcie Informacyjnym Galerii Handlowej Sky Tower – Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 95, tel. 71 738 31 11.

Uwaga: bilet do punktu widokowego Sky Tower upoważnia do wjazdu na ostatnie piętro wieżowca przy ul. Powstańców Śląskich tylko konkretnego dnia i o wyznaczonej godzinie. Jeśli się ich w tym terminie nie wykorzysta, szansa przepadnie, ale kasa nie zwróci pieniędzy za niewykorzystany bilet.

W punkcie widokowym Sky Tower we Wrocławiu jest możliwość zorganizowania sesji fotograficznej, wpuszczane będą tam także ekipy filmowe. W obu przypadkach obowiązują ceny specjalne.

Więcej punktów widokowych we Wrocławiu

Punkt widokowy w Sky Tower – godziny otwarcia

Punkt widokowy we wrocławskim Sky Tower czynny jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-21.00, a w niedziele 10.00-20.00. Ostatni chętni wjadą na górę pół godziny przed jego zamknięciem.

Jednocześnie w punkcie widokowym Sky Tower we Wrocławiu może przebywać 20 osób. Na ostatnie piętro 212-metrowego wieżowca gości wywozi winda. Pokonanie tej trasy windą zajmuje około minuty. Każda grupa może przebywać na szczycie maksymalnie 30 minut. Co pół godziny do punktu widokowego są wpuszczani kolejni zwiedzający.

– O możliwość wyjazdu na ostatnie piętro Sky Tower dopytywało wiele osób. Biura podróży chcą wprowadzić wjazd na punkt widokowy do programów wycieczek po Wrocławiu – mówi Wojciech Sury, rzecznik prasowy Sky Tower. – Zakładamy, że dziennie na punkt widokowy wjeżdżać będzie mogło około pół tysiąca osób.

Porządku na górze i przy windzie pilnują  pracownicy obsługi Sky Tower.

Kto ma zakaz wstępu do punktu widokowego?

Ochrona nie wpuści do punktu widokowego osób pijanych, będących pod wpływem narkotyków albo podejrzanie się zachowujących. Dzieci w wieku poniżej 13 lat są wpuszczane tylko w towarzystwie osób dorosłych.

Sky Tower – historia budowy drapacza chmur

Budowa wieżowca Sky Tower we Wrocławiu, firmowana przez Leszka Czarneckiego – przedsiębiorcę, jednego z najbogatszych Polaków – od początku budziła skrajne opinie ze względu na jej rozmach, projekt, osobę inwestora. Jednak bez wątpienia należy do najbardziej charakterystycznych budowli w Polsce.

Wrocławski drapacz chmur Sky Tower jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Polsce. Oprócz biur i sklepów znajdują się tu także luksusowe apartamenty.

Sky Tower stanął we Wrocławiu przy ul. Powstańców Śl. 95, w  miejscu biurowca firmy Poltegor. Poltegor, mający wysokość 92 metrów, do 2007 r. był najwyższym budynkiem we Wrocławiu. On również miał punkt widokowy – w barze na 22. piętrze.

W wieżowcu Sky Tower pierwotnie planowano udostępnienie turystom otwartego tarasu na ostatniej kondygnacji 212-metrowej budowli. Przeczytaj dlaczego Sky Tower nie ma tarasu widokowego na dachu, tylko punkt widokowy na ostatnim piętrze.
JKZgłoś uwagę