Skatepark przy ul. Borowskiej jeszcze w tym roku

Rośnie w oczach kolejne miejsce dla miłośników jazdy na deskorolce, wrotkach i rolkach czy BMX-ach. Przy ul. Borowskiej trwa budowa inwestycji wartej 2,8 mln zł.

  • Skatepark niedaleko Wroclavii nabiera kształtów

    Skatepark niedaleko Wroclavii nabiera kształtów /fot. Janusz Krzeszowski


We Wrocławiu jest kilka miejsc dla miłośników skateboardingu. Największe centrum, do tego zadaszone, mieści się przy ul. Legnickiej  – tam do dyspozycji jest 3 tys. m kw. powierzchni.

Czytaj więcej: Skateparki we Wrocławiu. Gdzie są, gdzie powstaną. Sprawdź na mapie

Drugi największy skatepark powinien jeszcze w tym roku zostać otwarty u zbiegu ul. Ślężnej i Borowskiej, w pobliżu technikum nr 18 oraz galerii Wroclavia. Na powierzchni 900 m kw. pojawią się 23 elementy służące do zabawy i nauki trików np. na deskorolce. Mowa m.in. o grindboxie, pool jam, london gape i minirampie. Obok powstało ogrodzone siatką boisko do siatkówki. Zamontowano także ławki, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci. 

Nie zabraknie także nowych nasadzeń zieleni (łącznie 22 klony i wiśnie), ławek i stojaków na rowery. Wykonano już wjazd do skateparku od strony ul. Ślężnej oraz oświetlenie umożliwiające korzystanie ze skateparku przez cały dzień. Dostęp do niego będzie bezpłatny.

– Kończymy betonowanie elementów do wykonywania trików, najwięcej trików wymagał bowl – tłumaczy Krzysztof Świercz z Zarządu Inwestycji Miejskich. Bowl to kopuła, gdzie można jeździć na deskorolce czy rolkach. – Za wykonanie instalacji skateboardingowych odpowiedzialna jest firma, która regularnie wykonuje tego typu obiekty. Do końca budowa powinna zostać zakończona.

Obiektem zarządzać będzie Młodzieżowe Centrum Sportu.Zgłoś uwagę