Netflix wyprodukuje serial o powodzi tysiąclecia

Netflix przedstawił nowości, które będzie można obejrzeć na platformie w 2021 i 2022 r. Wśród nich znalazło się pięć nowych filmów i cztery seriale, które zostaną zrealizowane w Polsce. Powstanie serial o powodzi, która nawiedziła Wrocław w 1997 r. Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk wyreżyserują dla Netfliksa serial opowiadający o wydarzeniach z tego czasu. 

  • powódź, wrocław

    Powódź we Wrocławiu źródło: archiwum UMW


6-odcinkowy dramat katastroficzny w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, według scenariusza Kaspra Bajona i Kingi Krzemińskiej, rozgrywa się podczas powodzi, która nawiedziła Wrocław i okolice w 1997 r. Gdy fala zbliża się do stolicy Dolnego Śląska, zapada decyzja – aby oszczędzić miasto przed niszczącym żywiołem, należy poświęcić okoliczne wsie i pola.

Jak jedna decyzja wpłynie na życie całej społeczności? Trójka głównych bohaterów, postawiona w obliczu sytuacji ekstremalnej, zmierzy się z wydarzeniami, których następstwem będzie ogrom zniszczeń oraz śmierć niewinnych osób.

Zdjęcia do serialu rozpoczną się latem 2021 roku. Premiera w drugiej połowie 2022 roku.

Obraz powodzi tysiąclecia w dwóch serialach

Netflix ogłosił też emisję innych polskich produkcji, będą to „Rojst 97”, „Axis Mundi”, „Sefixy” oraz „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”. „Rojst 97” to kolejna historia, której punktem wyjścia jest powódź stulecia, która nawiedziła Dolny Śląsk. Premiera tej produkcji jest zapowiedziana na lato 2021.Zgłoś uwagę