Seria spotkań informacyjnych dla zagranicznych studentów

Jak radzić sobie we Wrocławiu? Jak najlepiej wykorzystać czas po zajęciach na uczelni? U kogo szukać pomocy, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy? Na środę, 23 października, zaplanowano pierwsze z serii spotkań dla studentów z zagranicy, którzy rozpoczęli studia we Wrocławiu.


– W programie Akademii „Study in Wrocław”, realizowanej po raz drugi, są wykłady, dyskusje i warsztaty, organizowane z myślą o obcokrajowcach, którzy przyjechali na studia do Wrocławia. Chcemy im podpowiedzieć, jak na co dzień radzić sobie w mieście i na uczelni oraz jak optymalnie wykorzystać okres nauki – zapowiada Mirosław Lebiedź z Biura Projektu „Study in Wroclaw”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Na blisko 20 wrocławskich uczelniach co roku naukę rozpoczyna kilkuset cudzoziemców. Część z nich to osoby bardzo młode, np. na Ukrainie szkołę średnią kończy się w wieku 17-18 lat. Wyjazd za granicę, studia w języku obcym, to dla wielu z nich życiowe wyzwanie.

Spotkania w ramach Akademii to dla nich okazja na zdobycie najważniejszych informacji o Wrocławiu, m.in. o historii miasta, systemie komunikacji, cyklicznych wydarzeń w miejskim kalendarzu, zasadach studiowania w Polsce. To szansa na wysłuchanie porad, jak można ciekawie spędzać czas wolny od nauki, ale i o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

– Należy korzystać z możliwości, które stwarzają dla swoich studentów wrocławskie uczelnie. Część zajęć poświęcona będzie studenckim kołom naukowym. Praca w nich to dobry sposób na rozwój i poznanie nowych ludzi – mówi Mirosław Lebiedź.

Prelegentami będą m.in. studenci starszych roczników, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Ich relacje i opinie to najlepsze źródło praktycznej wiedzy o codziennym życiu we Wrocławiu.

W ramach Akademii zaplanowano sześć spotkań. Udział w nich jest darmowy (należy jedynie zarejestrować się na stronie wydarzenia), wykłady i warsztaty prowadzone są w języku polskim. Pięć z nich zaplanowano w Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju (CUKR, ul. Ruska 46a), a jedno we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (pl. Solidarności 1/3/5).

Pierwsze spotkanie odbedzie się 23 października. Szczegółowe informacje na profilu FB: Akademia Study in Wroclaw.Zgłoś uwagę