wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

18°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Seria spotkań informacyjnych dla zagranicznych studentów
Seria spotkań informacyjnych dla zagranicznych studentów

Jak radzić sobie we Wrocławiu? Jak najlepiej wykorzystać czas po zajęciach na uczelni? U kogo szukać pomocy, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy? Na środę, 23 października, zaplanowano pierwsze z serii spotkań dla studentów z zagranicy, którzy rozpoczęli studia we Wrocławiu.

Reklama

– W programie Akademii „Study in Wrocław”, realizowanej po raz drugi, są wykłady, dyskusje i warsztaty, organizowane z myślą o obcokrajowcach, którzy przyjechali na studia do Wrocławia. Chcemy im podpowiedzieć, jak na co dzień radzić sobie w mieście i na uczelni oraz jak optymalnie wykorzystać okres nauki – zapowiada Mirosław Lebiedź z Biura Projektu „Study in Wroclaw”, realizowanego przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Na blisko 20 wrocławskich uczelniach co roku naukę rozpoczyna kilkuset cudzoziemców. Część z nich to osoby bardzo młode, np. na Ukrainie szkołę średnią kończy się w wieku 17-18 lat. Wyjazd za granicę, studia w języku obcym, to dla wielu z nich życiowe wyzwanie.

Spotkania w ramach Akademii to dla nich okazja na zdobycie najważniejszych informacji o Wrocławiu, m.in. o historii miasta, systemie komunikacji, cyklicznych wydarzeń w miejskim kalendarzu, zasadach studiowania w Polsce. To szansa na wysłuchanie porad, jak można ciekawie spędzać czas wolny od nauki, ale i o tym, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.

– Należy korzystać z możliwości, które stwarzają dla swoich studentów wrocławskie uczelnie. Część zajęć poświęcona będzie studenckim kołom naukowym. Praca w nich to dobry sposób na rozwój i poznanie nowych ludzi – mówi Mirosław Lebiedź.

Prelegentami będą m.in. studenci starszych roczników, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami. Ich relacje i opinie to najlepsze źródło praktycznej wiedzy o codziennym życiu we Wrocławiu.

W ramach Akademii zaplanowano sześć spotkań. Udział w nich jest darmowy (należy jedynie zarejestrować się na stronie wydarzenia), wykłady i warsztaty prowadzone są w języku polskim. Pięć z nich zaplanowano w Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju (CUKR, ul. Ruska 46a), a jedno we Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego (pl. Solidarności 1/3/5).

Pierwsze spotkanie odbedzie się 23 października. Szczegółowe informacje na profilu FB: Akademia Study in Wroclaw.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl