Rusza Centrum Aktywności Lokalnej i Kultury na Ołtaszynie

Długo wyczekiwane przez mieszkańców Ołtaszyna Centrum Aktywności Lokalnej i Kultury przy ul. Pszczelarskiej 7 oficjalnie otwiera swoje podwoje dla dzieci i dorosłych, którzy szukają miejsca, by realizować swoje pasje oraz miło i aktywnie spędzać czas. Uroczystość otwarcia i inne atrakcje zaplanowano na 6 października br. 

  • fot. Teatr Na Bruku


Realizacja modernizacji obiektu przy ul. Pszczelarskiej 7, w którym niegdyś mieścił się dom kultury, w celu powołania Lokalnego Centrum Aktywności i Kultury została zatwierdzona przez miejskie władze w marcu 2017 r. Projekt renowacji stworzyła pracownia Modulo Architekci, prowadzona przez Wojciecha Wawrzyniaka. Potem było sporo perturbacji z wyłonieniem wykonawcy prac; kilkakrotnie musiano odwoływać przetarg. 

Szczęśliwy finał jednak udało się osiągnąć i oto 6 października 2018 r. mieszkańcy Ołtaszyna i wszyscy chętni będą mogli zobaczyć, jak prezentuje się ich nowe Centrum.

W wyniku prac remontowych, jeszcze w ubiegłym roku, udało się osuszyć budynek i zabezpieczyć piwnice. Później, gdy remont ruszył „na poważnie”, ocieplono elewacje i dach i skupiono się na modernizacji wnętrza obiektu. Do sali widowiskowej dobudowano osobne wyjście, przy schodach jest pochylnia, po której mogą wjeżdżać osoby niepełnosprawne. Wymieniono też wszystkie instalacje – elektryczną, wodno-kanalizacyjną i klimatyzację.

Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać w swoim kulturalnym centrum z sali widowiskowej, tanecznej o pow. 32 mkw. i plastycznej (29 mkw.). W holu odbywać się będą wystawy. Wydzielono także małą część administracyjną. Głównym „panem na włościach”, który pociągnie kulturalną działalność Centrum, jest wrocławski Teatr Na Bruku – Stowarzyszenie Artyści Na Bruku, który współpracuje ze społecznością na Ołtaszynie już od dłuższego czasu, m.in. organizając warsztaty teatralne dla tutejszych, młodszych i starszych mieszkańców.

 – To już cztery lata, odkąd trafiliśmy na Ołtaszyn, by zapełnić tutejszą dużą kulturalną lukę – mówi Bogdan Michalewski, prezes stowarzyszenia i dyrektor artystyczny Teatru Na Bruku. – Teraz, w tak świetnych warunkach, nasza oferta warsztatowa znacznie się wzmocni i jeszcze bardziej, mam nadzieję, zachęcimy mieszkańców do współtworzenia teatru. A teatr to również literatura czy np. majsterkowanie. Bardzo nam przy tym zależy na uaktywnieniu seniorów i osób z niepełnosprawnościami – dodaje.

Okazji do tego, wydaje się, nie zabraknie, ponieważ w Centrum Aktywności Lokalnej i Kulturalnej przewidziano także miejsce dla dzialaności osiedlowego klubu seniora. Nadal także będzie spotykała się przy Pszczelarskiej 7 Rada Osiedla Ołtaszyn. 

Zobaczcie, co przygotowano z okazji otwarcia nowego miejsca na kulturalnej mapie Wrocławia. Jego gospodarze serdecznie zapraszają do uczestniczenia w tym wydarzeniu nie tylko lokalną społeczność: 

Otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej i siedziby Teatru Na Bruku

Otwarcie Centrum Aktywności Lokalnej i siedziby Teatru Na Bruku

Eventy
Termin 6 października 2018 13:00

Miejsce Centrum Aktywności Lokalnej i Kultury

Zobacz


Zgłoś uwagę