Zielony przystanek na ul. Kazimierza Wielkiego - jest umowa

Jeszcze w tym roku ma powstać zielony przystanek przy skrzyżowaniu ul. Kazimierza Wielkiego i Ruskiej. Jest już umowa na wykonanie prac.

Projekt dla tej inwestycji przygotowała Pracownia Architektury Krajobrazu IKROPKA. Inwestycja zakłada przebudowę przystanku tramwajowego przy ul. Kazimierza Wielkiego (przy kinie Nowe Horyzonty), zamontowanie na nim nowych czteroprzęsłowych wiat, małej architektury oraz czterech siedzisk z donicami, a w nich będą narcyzy, rozplenice, kocimiętka, powojniki, bluszcz i winobluszcz. Do tego specjalny system drenażowy do podlewania, który zapewni wilgoć. Oczywiście nie zabraknie także nowych słupków przystankowych i tablic elektronicznych z rozkładem jazdy (DIP).

W przetargu oferty zgłosiło pięć firm, najkorzystniejszą okazała się ta od firmy Zaberd, opiewającą na kwotę niespełna 240 tys. złotych. Teraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta podpisał umowę z wykonawcą tych prac. Nasadzenia mają być objęte 3-letnią gwarancją.


Przystanek przy ul. Kazimierza Wielkiego jest to pierwsze wytypowane miejsce w projekcie „Zielone przystanki w centrum miasta”, który został wybrany w ramach Zielonego WBO 2017, a w 2018 roku Urząd Miejski przeprowadził konsultacje społeczne całego przedsięwzięcia. Niewykluczone, że powstaną takie kolejne.