Laboratoria obywatelskie

Czy słysząc o kolejnych edycjach WBO, nie zastanawiacie się może: „po co?”, „nas to nie dotyczy”, „nasze osiedle nie odniosło w tej kwestii spektakularnych sukcesów”?. Albo może jest też zupełnie inaczej – macie dużo pomysłów na swoje osiedle, ale nie wiecie, jak je zrealizować. Jeśli tak, to Laboratoria Obywatelskie są właśnie dla Was.

Proponujemy i w 2017 r. przeprowadzamy – Biuro ds. Partycypacji Społecznej UM Wrocławia wraz z Fundacją Dom Pokoju – instruktażowe warsztaty po- święcone temu, jak wspólnie, w lokalnym środowisku uzgodnić i określić potrzeby osiedla, opracować projekt WBO, złożyć go, a później przeprowadzić. W trakcie spotkań jesteśmy w stanie zidentyfikować też inne zagadnienia, które powinny zostać zrealizowane poza WBO.

Laboratoria Obywatelskie to cykl otwartych spotkań na Waszym osiedlu – oferta dla każdego mieszkańca, rady osiedla oraz innych podmiotów czy instytucji, które są Wam znane. Zależy nam na wspólnotowym podejściu, tworzeniu partnerstw na rzecz projektów, łączeniu potencjałów. Wierzymy, że każdy ma do zaoferowania coś wartościowego.

WBO 2017 spotkania informacyjne from Wroclaw

 

Najpierw osiedla

W pierwszej kolejności zaproszenie kierowane zostało do osiedli, które mają ewidentne problemy z zaistnieniem w WBO:

  • Ołbin
  • Psie Pole – Zawidawie
  • Muchobór Mały
  • Kleczków
  • Jerzmanowo – Jarnołtów
  • Strachowice – Osiniec

Ale warunkiem organizacji spotkań jest pozyskanie do współpracy lokalnej społeczności. Laboratoria w takiej odsłonie są pilotażowym projektem, choć mają już swoją historię we Wrocławiu. Zainteresowani znajdą więcej informacji na stronie www.wroclaw.pl/wbo

Zostań naszym partnerem

Ważna kwestia. Nieoceniona jest Wasza pomoc w tym przedsięwzięciu. To, czy zechcecie się włączyć, poinformować znajomych, sąsiadów, po prostu się zaangażować. Dlaczego? Bo my, urzędnicy, sami nie damy rady – nie znamy tak dobrze lokalnej społeczności ani specyfiki osiedla, jak Wy. Potrzebujemy partnera po Waszej stronie. Wiedza uzyskana na tych warsztatach na pewno będzie procentować w przyszłości. Wykorzystać ją można już w kolejnej edycji – WBO 2018 – składając dobrze przemyślany, wspólny projekt.