Ruszają zapisy na warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego 

fot. pixabay

Nieważne ile masz lat, ani co robisz. Jeśli lubisz pisać i wiedzieć więcej o tym, co dzieje się w dalszej lub bliższej okolicy, to dziennikarstwo obywatelskie jest zajęciem dla Ciebie. Zapisy na bezpłatne warsztaty potrwają do końca kwietnia. Organizuje je wrocławskie Centrum na Przedmieściu.

- Dziennikarstwo obywatelskie stwarza każdemu z nas możliwość informowania o tym, co dzieje się w naszym otoczeniu. Jako dziennikarze i dziennikarki obywatelskie możemy mieć realny wpływ na wydarzenia w naszym miejscu zamieszkania. Informować o nich i być ważnym głosem dla lokalnej społeczności – piszą organizatorzy warsztatów w opisie wydarzenia, które znajdziecie na Facebooku.

Zajęcia będą bezpłatne

Poprowadzi je animatorka Centrum na Przedmieściu, a zarazem dziennikarka i wykładowczyni dziennikarstwa - Daria Sudoł.

- Będziemy się spotykać raz w tygodniu, online przez komunikator. Jedna grupa warsztatowa to 5-10 osób, ale jeśli zgłosi się więcej chętnych, to nie ma problemu, żebyśmy utworzyli drugą grupę – mówi Daria Sudoł.

Co w programie?

W programie zajęć zaplanowano omówienie i przećwiczenie poszczególnych gatunków dziennikarskich, form wypowiedzi w prasie tradycyjnej i w mediach elektronicznych. Adepci dziennikarskiego rzemiosła spróbują też swoich sił na prawdziwych przykładach.

- Myślimy nad uruchomieniem portalu, do którego będziemy pisać na warsztatach. Chcemy także umożliwić w przyszłości naszym dziennikarzom obywatelskim współtworzenie gazety o Przedmieściu Oławskim – mówi Daria Sudoł.

Osiedlową gazetę wydawać chcą wspólnymi siłami 3 Centra Aktywności Lokalnej z Przedmieścia Oławskiego, w ramach kontynuacji Gazety Osiedla Oławskiego wydawanej wcześniej przez Wrocławską Rewitalizację.

Jak zgłosić się na warsztaty dziennikarstwa obywatelskiego?

Wyślijcie zgłoszenie na adres centrum@dfop.org.pl. Napiszcie parę słów o sobie – czym się zajmujecie, co Was interesuje. Jedynym wymogiem jest posiadanie telefonu/komputera z dostępem do internetu - informują organizatorzy.

Bez limitów wiekowych!

Organizatorzy nie wprowadzają limitów wiekowych. - Lubię grupy międzypokoleniowe, świetnie się w nich pracuje. Możemy się wymieniać doświadczeniami, spojrzeniem na świat – dodaje Daria Sudoł.

Centrum na Przedmieściu

Centrum na Przedmieściu przy ul. Prądzyńskiego 39a to jedno z trzech Centrów Aktywności Lokalnej na Przedmieściu Oławskim. Prowadzone jest przez Dolnośląską Federację Organizacji Pozarządowych we współpracy z Teatrem Układ Formalny i Fundacją Bezpieczne Ryzyko. Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.