wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - Partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 01:30

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Ruska 46abc – raport z procesu zarządzania konfliktem

Ruska 46abc – raport z procesu zarządzania konfliktem

Kliknij, aby powiększyć
brama na podwórko przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu fot. Mat / wroclaw.pl
brama na podwórko przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu

Sprawdź o czym rozmawialiśmy z mieszkańcami podwórek znajdujących się pomiędzy ulicami św. Antoniego, Włodkowica a Ruską.

W październiku 2018 r. Biuro ds. Partycypacji Społecznej (obecnie Wydział Partycypacji Społecznej – WSS) Urzędu Miejskiego Wrocławia zwróciło się do Fundacji na Rzecz Studiów Europejskich (FEPS) oraz Fundacji Dom Pokoju z prośbą o wsparcie w rozwiązaniu konfliktu między mieszkańcami i użytkownikami podwórek znajdujących się pomiędzy ulicami św. Antoniego, Włodkowica a Ruską.

Skąd problem?

Od kilku miesięcy narastały w tej przestrzeni nieporozumienia między mieszkańcami, najemcami lokali a jednostkami Gminy Wrocław. Znajduje to potwierdzenie w pismach kierowanych do Urzędu Miasta. W szczególności mieszkańcy sygnalizowali konieczność pełniejszego informowania ich o planowanym remoncie podwórka oraz prosili o interwencję w sprawie hałasu generowanego przez lokale użytkowe.

Jakie działania?

W październiku i listopadzie 2018 r. prowadziliśmy szereg spotkań z zainteresowanymi stronami (kompletna lista znajduje się na końcu dokumentu). 8 lutego br. odbyło się otwarte spotkanie dla mieszkańców (38 osób), na którym przedstawiono analizę głównych problemów oraz wskazano sugerowane rozwiązania.

Raport

Niniejszy raport opisuje je szczegółowo. Ponadto, uzupełniono go o uwagi zgłoszone przez mieszkańców w trakcie spotkania. Opis zgłoszonych problemów z wdrożonymi lub sugerowanymi rozwiązaniami.

  1. Zagospodarowanie podwórka, budowa strefy rekreacyjnej.
  2. Odpady
  3. Miejsca parkingowe
  4. Bezpieczeństwo
  5. Hałas
  6. Sąsiedztwo i współpraca

Dla każdego z tematów wskazano instytucje odpowiedzialne za wdrożenie przyjętych rozwiązań.

Działanie podjęte w ramach projektu Wrocław rozmawia o osiedlach.

Więcej informacji w pełnej wersji dokumentu, który można pobrać poniżej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl