Brodzik na Karłowicach w nowej odsłonie

źródło: www.wroclaw.pl

Zakończył się remont zabytkowej niecki brodzika przy ul. Kasprowicza we Wrocławiu. Teraz stała się ona amfiteatrem, wokół którego m.in. wybudowano nowe siedziska i ścieżki, są także dodatkowe nasadzenia. Inwestycja zrealizowana została w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Teren rekreacyjny przy ul. Kasprowicza zmienił się nie do poznania. Zabytkowy brodzik przebudowany został w amfiteatr z siedziskami i zjazdami dla osób niepełnosprawnych. Obszar uzupełniono też o nowe ścieżki, nasadzenia, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe.

– Celem inwestycji było stworzenie nowego miejsca spotkań dla mieszkańców osiedla, ale nie tylko – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. – Wierzymy, że teren ten dołączy do kolejnych miejsc na mapie Wrocławia, które o każdej porze roku tętnić będą życiem – dodaje.

I wszystko wskazuje na to, że tak się stanie, bo z nowo wyremontowanego miejsca przy ul. Kasprowicza już korzystają mieszkańcy Karłowic i okolic.

– Jesteśmy naprawdę zadowoleni z tej inwestycji. To miejsce z dnia na dzień ożyło. Teraz można zobaczyć, jak na rolkach, czy deskorolce jeździ tam młodzież – mówi Grażyna Bronicka, rodowita mieszkanka Karłowic ze Stowarzyszenia Nasze Osiedle. – Mamy też już wiele pomysłów, jak to miejsce wykorzystać. Planujemy bowiem organizować na terenie amfiteatru m.in.: festyny, wystawy czy różnego rodzaju pokazy – zapewnia.

Koszt inwestycji to blisko 1 mln złotych. Zrealizowana została ona w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019.