Jak zagospodarować podwórko przy pl. św. Macieja?

Jak zagospodarować podwórko przy pl. św. Macieja?

Jak zagospodarować wnętrze podwórzowe w kwartale ulic: Henryka Probusa, Henryka Pobożnego, Niemcewicza, Jedności Narodowej i pl. Św. Macieja?

To podwórze na Nadodrzu, w ścisłym centrum miasta. Jest częścią zabytkowego, historycznego układu urbanistycznego. Z dwóch stron otaczają je budynki, z dwóch pozostałych ogrodzone jest murem i dawnymi zabudowaniami gospodarczymi. Od pl. św. Macieja można tu wjechać samochodem.

I to te auta, gdy już wjadą, stoją gdzie jest miejsce (czyli przypadkowo), a po zmroku strach iść, bo nie ma oświetlenia i łatwo skręcić nogę na nierównych fragmentach chodnika. Niezbyt tu miło zimą: jest szaro i smutno, trochę tu brudno. Niezbyt tu miło latem, bo też jest szaro i smutno, a kiedy jest skwar, wszystko się kurzy. Wiosną nieprzyjemnie, bo nie ma zieleni i nie ma co kwitnąć, większe drzewa jedynie „zaglądają” z sąsiedniego podwórka, a otaczające z dwóch stron budynki zasłaniają słońce. A jesienią? Sami pewnie się domyślacie...

Przed nami szansa, by wypowiedzieć się w kwestii najbliższej nam okolicy. Jak uporządkować sposób parkowania? Gdzie i jakie miałyby rosnąć rośliny? Jakie postawić ławki? Warto!  

Na wniosek mieszkańców, z inicjatywy Radnej Jolanty Niezgodzkiej, środki na projekt remontu podwórza zostały uwzględnione w budżecie Miasta na 2020 r.

Wasze opinie zostaną przekazane projektantowi!

Opracowanie koncepcji zagospodarowania podwórza koordynuje Zarząd Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Wrocławskim Forum Osiedlowym i Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji są: samorząd Osiedla Nadodrze, Fundacja Dom Pokoju oraz grupa Nowe Nadodrze.

Weź udział w e-spotkaniu i wyraź opinię przez formularz elektroniczny! Jeśli masz ochotę porozmawiać na żywo, odwiedź punkt konsultacyjny! Twoja opinia będzie miała wpływ na modernizację wnętrza podwórzowego. Zapraszamy też do udziału dzieci i młodzież. Konsultacje trwają do 18 sierpnia 2020 r.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć