Podwórko przy Krętej

Podwórko przy Krętej

Konsultacje społeczne zagospodarowania wnętrza podwórzowego na Nadodrzu.

Odmieńmy podwórko przy Krętej. Podpowiedz, co powinno się tam pojawić, a co należy usunąć, by ta przestrzeń dobrze służyła wszystkim mieszkańcom kwartału. Włącz się w proces planowania wnętrza.

Konsultowane podwórko znajduje się w granicach osiedla Nadodrze, w obrębie ulic: Krętej, Słowiańskiej, Roosevelta i Ołbińskiej. Jest to wnętrze o powierzchni mniej więcej 1 hektara podzielone na kilka fragmentów. Z jednej jego strony znajduje się jadłodajnia prowadzona od lat przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, z drugiej przedszkole. Na środku umieszczona jest częściowo ogrodzona piaskownica.

Po co konsultacje?

Zarząd Zasobu Komunalnego w najbliższych latach zamierza utworzyć na podwórku plac zabaw. W przyszłym roku planowane jest opracowanie koncepcji. W jej ramach uregulowane będą kwestie odwodnienia i oświetlenia terenu, uporządkowania miejsc składowania odpadów komunalnych, dojazdów, chodników, parkowania i przejść między poszczególnymi częściami. Rozmowa może dotyczyć również zieleni znajdującej się i planowanej na podwórku. ZZK planuje także połączenie z remontowaną obecnie częścią podwórza wzdłuż ul. Roosevelta 4-30 poprzez furtkę w murze.

Konsultacje dla dorosłych i dla młodych

Zapraszamy na spotkanie konsultacyjne we wtorek 3 grudnia o godz. 17:30. Bądź tam z nami! Równocześnie ze spotkaniem dla dorosłych odbędą się konsultacje dla dzieci i młodzieży, które organizuje Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej. Rodzice udający się na konsultacje będą mogli pozostawić swoje dzieci w znajdującej się obok świetlicy, by wzięły udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. 

Konsultacje realizowane są przez Fundację na Rzecz Studiów Europejskich we współpracy z Wrocławskim Forum Osiedlowym i Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Partnerami konsultacji są Rada Osiedla Nadodrze, Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Młodzieżowy Ośrodek Profilaktyki i Wczesnej Terapii MONAR.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć