Pieszo-rowerowa obwodnica Szczepina zostanie oddana w grudniu

Tomasz Hołod

To kolejna inwestycja, która będzie zrealizowana w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Budowa ciągu pieszo-rowerowego w ul. Żagańskiej, na odcinku od ul. Zgorzeleckiej do ul. Ścinawskiej, jest projektem nr 7 WBO 2018. To w sumie pół kilometra ciągu pieszo - rowerowego w ekologicznej technologii. W ramach inwestycji pojawiło się nowe oświetlenie, nasadzenia i zagospodarowane zieleńce, pojawią się również nowe drzewa. Ten odcinek trasy ułatwi dojazd do ul. Legnickiej, a zarazem poprawi komunikację z centrum miasta.

– Inwestycja ta jest nazywana również obwodnicą Szczepina, gdyż wpisuje się w koncepcję budowy ciągów - pieszo rowerowych wzdłuż torów kolejowych. Odcinek o długości 470 m i szerokości 3 m powstał w miejscu dawnej gruntowej ścieżki spacerowej, biegnącej wzdłuż nasypu kolejowego. Specjalna przepuszczalna nawierzchnia ekoway zapewni odpowiednie nawodnienie i nieskrępowany wzrost szpalerowi istniejącego drzewostanu – mówi Ewa Mazur ze ZDiUM.

A oto ul. Żagańska, czyli Obwodnica Szczepina Uwierzycie, że jesteśmy już praktycznie na finiszu prac?...

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Poniedziałek, 30 listopada 2020

Obwodnica Szczepina to nie tylko wygoda i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, pojawią się również akcenty zielone, a cała trasa jest zaprojektowana w taki sposób, aby dbać o środowisko. 

– Dodatkowo zostanie nasadzonych 7 drzew, kompensujących wycinkę dwóch drzew w złym stanie sanitarnym. Nowo zaprojektowane oświetlenie nie tylko poprawi komfort użytkowania nowej trasy rowerzystom i spacerującym, jest również energooszczędne, wykonane w technologii LED. Prace rozpoczęły się 14 września i, zgodnie z treścią umowy, miały zakończyć się pod koniec marca przyszłego roku. Bardzo dobre tempo prac pozwoli jednak na oddanie do użytku całego odcinka jeszcze w grudniu bieżącego roku – podkreśla Ewa Mazur.