Przy SP nr 107 na Ołbinie powstanie nowy teren rekreacyjny

fot. maps.google.pl

W ramach projektu zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 przy Szkole Podstawowej nr 107 na ul. Prusa powstanie atrakcyjny teren rekreacyjny dla wszystkich mieszkańców. Nie zabraknie zewnętrznej siłowni dla dzieci i seniorów, toru dla rolkarzy czy nowych nasadzeń.

Teren wokół Szkoły Podstawowej nr 107 na wrocławskim Ołbinie przejdzie niemałą rewitalizację. Obecnie, tuż obok budynku znajduje się boisko, z którego korzystają zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy osiedla, jednak w pobliżu zdecydowanie brakowało placu zabaw czy obszaru umożliwiającego integrację lokalnej społeczności. W ramach projektu zgłoszonego do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018, który uzyskał aż 2850 głosów, mieszkańcy doczekają się zmiany.

Zarząd Inwestycji Miejskich jest w trakcie procedury przygotowania dokumentacji przetargowej i niebawem rozpocznie poszukiwania wykonawcy, który zgodnie z założeniami zrewitalizuje teren na ulicy Prusa.

Zgodnie z zaakceptowanym projektem, na wspomnianym obszarze ma powstać plac zabaw, który będzie także przystosowany dla dzieci z niepełnosprawnościami, siłownia dla seniorów, urządzenia do street workoutu, a także 60-metrowy tor dla rolkarzy.

Ponadto, wykonawca musi zadbać o istniejące tereny zielone, wykonać nowe nasadzenia i zamontować elementy małej architektury, czyli ławki i kosze na śmieci. Remontu doczekają się również ciągi piesze, tak aby mieszkańcy, także niepełnosprawni, z łatwością mogli przemieszczać się po zmodernizowanym terenie. Jednak, aby to było możliwe, najpierw wykonawca projektu musi zerwać asfalt i wyrównać różnicę poziomów.

– Teren przejdzie niemałą modernizację. Chcemy, aby korzystali z niego zarówno seniorzy, dla których oddamy zewnętrzną siłownię, jak i dzieci, czy młodzież. Co ważne, urządzenia na placu zabaw będą przystosowane dla dzieci z niepełnosprawnością, tak by nawet osoby poruszające się na wózkach mogły korzystać z jego uroków. Z kolei do użytkowania toru rolkarskiego będziemy zachęcać nie tylko tych, którzy zechcą doskonalić swoją technikę, ale także tych, którzy dopiero zaczną swoją przygodę z tym sportem i dzięki wykonanej inwestycji, będą to mogli uczynić w bezpiecznych warunkach – mówi Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Teren powinien zostać oddany do użytku w maju przyszłego roku.