Jak urządzić podwórko przy Górnickiego?

Jak urządzić podwórko przy Górnickiego?

Konsultacje społeczne w sprawie podwórka położonego między ulicami: Górnickiego, Benedyktyńską, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza we Wrocławiu

Kałuże i brak chodników

Z podwórka między ulicami: Górnickiego, Benedyktyńską, Sępa-Szarzyńskiego i Sienkiewicza we Wrocławiu korzysta wiele osób. Dla jednych to przestrzeń do rekreacji i spędzania wolnego czasu, dla innych miejsce postoju auta. Są tam garaże, warsztat samochodowy i budynki gospodarcze, a wokół niemało budynków. Niestety, nieutwardzona nawierzchnia jest w złym stanie technicznym, brakuje chodników, a kiedy pada deszcz, tworzą się błotniste kałuże. Smutnego widoku dopełniają nieuporządkowanie zaparkowane samochody oraz brak oświetlenia. Od wielu lat widok jest taki sam, czas to zmienić.

Blisko domu

Każdemu z nas zależy, by żyć w ładnej okolicy, a mieszkańcy i mieszkanki najlepiej wiedzą, czego potrzeba w danym miejscu. Dlatego warto wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących remontu podwórka przy ul. Górnickiego. Jego przebudowa będzie zrealizowana w oparciu o  dokumentację projektową, posiadaną przez Wrocławskie Mieszkania. Po konsultacjach zostanie opracowany ostateczny projekt, stanowiący wypadkową: propozycji projektanta (w tym dostosowanie do obowiązujących przepisów), uwarunkowań zewnętrznych oraz oczekiwań mieszkańców i mieszkanek wyrażonych w czasie konsultacji społecznych.

Twoja opinia będzie miała wpływ na sposób urządzenia podwórka przy ul. Górnickiego. Konsultacje trwają do 17 października 2021 r. (niedziela). 2 października spotykamy się na "naradzie sąsiedzkiej" na podwórku, zapraszamy również na e-spotkanie stolikowe, które odbędzie się 7 października. 

Partnerem konsultacji jest Plac Grunwaldzki OD NOWA.

Konsultacje realizuje Fundacja na Rzecz Studiów Europejskich w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Gminy Wrocław.

Autorem zdjęć jest Andrzej Skobejko.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć