Rozkład lotów 2016 - polecimy do Wenecji i na Teneryfę

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły dzisiaj, że w nowym rozkładzie lotów lato 2016 polecimy z Wrocławia na dwóch nowych trasach. Raz w tygodniu będzie lot na Teneryfę i trzy razy w tygodniu do Wenecji. Więcej lotów będzie także do Londynu. Dzisiaj ruszyła też duża wyprzedaż biletów Ryanair. Ceny startują od 19 zł.


Linie Ryanair mają już z Portu Lotniczego Wrocław prawie 20 połączeń w różne części Europy. W letnim rozkładzie lotów 2016 dojdą kolejne.
 - Z przyjemnością ogłaszamy, że z Wrocławia na lato 2016 uruchomimy dwie nowe trasy. Raz w tygodniu będziemy mogli polecieć na Teneryfę, jedną z Wyspa Kanaryjskich, a trzy razy w tygodniu z Wenecji Północy, za którą uchodzi Wrocław, polecimy do tej włoskiej Wenecji – mówi Juliusz Komorek z Ryanair.

W nowym rozkładzie lotów na lato 2016 roku pojawią się dodatkowe loty na trasie do Londynu. Nad Tamizę polecimy dwa razy dziennie. Ryanair chce dzięki temu obsłużyć z Wrocławia ponad milion pasażerów.
Jak mówili przedstawiciele linii lotniczych w tym roku rozwój siatki połączeń ograniczają dostawy nowych samolotów, które zamówili. – Chcielibyśmy latać więcej z Wrocławia, ale w tym roku nasze ruchu ograniczają dostawy nowych samolotów, po prostu jest ich za mało do naszych obecnych potrzeb – tłumaczył Juliusz Komorek.

 - Jednak zimą przyszłego roku to się zmieni, bo oddamy do użytku nawet 50 nowych maszyn. Wtedy możliwe też będzie aby we Wrocławiu stacjonował trzeci nasz samolot – dodaje przedstawiciel Ryanair.
W perspektywie kilku kolejnych lat niskokosztowe linie lotnicze chciałyby podwoić liczbę  pasażerów obsługiwanych z Wrocławia i stacjonować w stolicy Dolnego Śląska nawet 5 samolotami. W kategorii marzeń przedstawiciel Ryanair mówił o stworzeniu „korytarza powietrznego” między Wrocławiem a greckimi wyspami. – Czyli lotach na 5 różnych greckich kierunkach, co najmniej raz dziennie – wyjaśniał.
Ciągle ważą się jeszcze losy letniego połączenia z Wrocławia do Gdańska. Czy będzie istniało w rozkładzie lotów 2016 okaże się na początku przyszłego roku. Jeszcze w tym roku Ryanair zaskoczy nas na pewno nowymi strojami załogi a także wieloma nowościami na stronach internetowych. W grudniu powinniśmy też latać już w samolotach z odnowionymi wnętrzami.
Z okazji wizyty we Wrocławiu Ryanair ogłosił dzisiaj też wyprzedaż 100 000 miejsc na trasach w całej Europie  w cenach od 19 zł. Bilety trzeba zarezerwować najpóźniej do poniedziałku 28 września do północy.

Zgłoś uwagę