Mikołajki na dwóch kółkach

Całoroczni rowerzyści będą przekonywać, że jednoślad to nie sezonowy środek transportu. Stowarzyszenie Akcja Miasto zaprasza na rowerowe podwieczorki oraz wspólny rowerowy przejazd ulicami Wrocławia.

  • mapa przejazdu rowerowego

    Mapa Mikołajkowego Przejazdu Rowerowego

  • rower ze światełkami świątecznymi

    fot. CC Flickr Flowizm

  • święty mikołaj na rowerze

    fot. CC Flickr Flowizm


„Rozgrzej rower na zimę” to inicjatywa stowarzyszenia Akcja Miasto, która ma przekonać nieprzekonanych, że na rowerze można jeździć przez cały rok. Podczas jej trwania wrocławianie otrzymają zimowy poradnik rowerowy oraz ciepły podwieczorek, a także akcesoria i darmowy przeglad w serwisach partnerskich. Wydarzenie zainauguruje mikołajkowy przejazd rowerowy w czwartek, 4 grudnia.

- W Finlandii nawet Świety Mikołaj jeździ w zimie na rowerze. Nie wspominając o zwykłych ludziach, w tym rodzicach z dziećmi, którym nie straszny śnieg czy minusowe temperatury. Po prostu wiedzą, jak się przygotować i czerpać z tego frajdę.- mówi Kasia Kusowska ze stowarzyszenia Akcja Miasto. Członkowie grupy od wielu już sezonów jeżdżą przez cały rok i zauważają, że liczba zimowych rowerzystów we Wrocławiu stale rośnie. - Postanowiliśmy wyciągnąć rękę do tych, którzy być może rozważają jazdę jednośladem w zimie, choć niekoniecznie wiedzą, jak się za to zabrać.  - dodaje Kasia Kusowska zapraszając do udziału w akcji “Rozgrzej rower na zimę”. 

Mikołajkowy przejazd rowerowy

Przejazd całorocznych rowerzystów wyruszy w czwartek o godz. 15:00 pod Domu Handlowego Domar przy ul. Braniborskiej.

mapa mikołajkowego przejazdu rowerowego

Na Pl. Strzegomskim koło Muzeum Współczesnego grupa zawróci i Legnicką uda się w stronę centrum przez Pl. Jana Pawła II i Ruską do Kazimierza Wielkiego, a stamtąd w okolice Pl. Solnego, gdzie zakończy się przejazd. Utrudnień w ruchu nie należy się jednak spodziewać, bo niewielka grupa będzie jechać przepisowo drogami dla rowerów. - Będziemy przebrani za mikołaje, snieżynki i renifery, co też nam pomoże wjechać w świateczny nastrój. - usmiecha się Kasia Kusowska. 

Rowerowe podwieczorki i poradniki

W dniach 4-5 grudnia w różnych punktach miasta na wrocławian czekać będą podwieczorki wydawane przez “całorocznych” rowerzystów, którzy przy okazji podzielą się swoimi doświadczeniami i poradami związanymi z jazdą w zimie.  - Jest nas trochę, nie jesteśmy sektą czy szalonymi sportowcami, a zwykłymi mieszkańcami Wrocławia. I uwielbiamy ciasta - przekonuje Kasia Kusowska z Akcji Miasto. W czwartek w godz. 17.00-19:00 “zimowi rowerzyści” będą czekać na poboczu DDR w okolicach Mostu Grunwaldzkiego. W piątek w tych samych godzinach podwieczorki będą wydawane w okolicach dróg rowerowych przy ul. Powstańców Śl. (wysokość ul. Swobodnej) oraz Pl. Jana Pawła II (przy ul. Sokolniczej). Kto się nie załapie na podwieczorek, znajdzie poradnik na stronie stowarzyszenia Akcja Miasto.

Przygotuj swój rower na zimę

Rowerowi pomocnicy Świętego Mikołaja będą również roznosić w mieście liściki z przypomnieniem, aby rowerzyści odpowiednio przygotowali się do zimy.

fot. CC Flickr Flowizm

Sprzęt na zimę pomogą przygotować w tych dniach zaprzyjaźnione serwisy rowerowe: Pro.Shop.pl (ul. Damrota 26a) oraz Bbike (ul. Nowodworska 39/1a), gdzie za darmo wykonany zostanie podstawowy serwis (4-5 grudnia w godz. 15.00 do 19.00). Warsztaty te oferują również zniżki na rowerowe akcesoria. - Warto skorzystać z okazji i zadbać o właściwe oświetlenie roweru, zwłaszcza, że w zimie szybciej zapada zmrok. - zachęca Kusowska. 

 Zgłoś uwagę