Rozbiórka kładki Grabiszyńskiej - utrudnienia

Drogowcy przystąpili do demontażu nadziemnego przejścia przy ul. Grabiszyńskiej. Wiąże się to z utrudnieniami w ruchu. 


Rozpoczęła się rozbiórka kładki dla pieszych przy ulicy Grabiszyńskiej. Przygotowania do tego trwały już od połowy października, ale jak dotąd nie powodowały żadnych utrudnień w ruchu kołowym ani pieszym. Robotnicy pracowali w czasie nocnych przerw w kursowaniu tramwajów. Sieć trakcyjna podpięta pod kładką była sukcesywnie przepinana na tymczasową konstrukcję, która umożliwi teraz wykonanie rozbiórki.  

W nocy z 17/18 oraz z 24/25 listopada (sobota - niedziela) na ulicy Grabiszyńskiej wystąpią utrudnienia w ruchu związane z rozbiórką drugiej połowy kładki. Będą to dwa ostatnie etapy prac rozbiórkowych. Nieprzejezdna będzie jezdnia prowadząca ruch w stronę Oporowa na odcinku od Prostej do Kolejowej. Objazd ulicami Prostą, Tęczową do Kolejowej. Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała od godz. 22.00 do 8 rano.

Prace wykonuje firma ITOS Wyburzanie Obiektów Przemysłowych Stoicis Christos. Po ich zakończeniu do zagospodarowania terenu i dokończenia wstrzymanych robót będzie mógł wrócić wykonawca tras rowerowych na ul. Grabiszyńskiej.

Wszystkie prace związane z rozbiórką oraz uprzątnięciem terenu po kładce powinny się zakończyć się w trzeciej dekadzie listopada.Zgłoś uwagę