Rowerowa burza mózgów

Stowarzyszenie Akcja Miasto i Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zapraszają miłośników dwóch kółek na „rowerową burzę mózgów”. Ma to być przygotowanie do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a przedstawione i przedyskutowane pomysły mają zostać zebrane i zawarte w projekcie podobnym do tego, który w ubiegłorocznym głosowaniu zdobył rekordową liczbę głosów, czyli Rowerowego Wrocławia.


„Za kilka miesięcy uroczyście otworzymy nowe pasy rowerowe w centrum, ale już teraz możemy zadbać o powstanie kolejnych pasów, kontrapasów czy parkingów rowerowych. Niezbędna jest Wasza energia! Stańmy się po raz kolejny Ambasadorami Rowerowego Wrocławia!” – apelują organizatorzy spotkania, które odbędzie się w środę 14 stycznia o godzinie 18.00 w EkoCentrum przy ul. św. Wincentego 25A

 Mając w pamięci ogromne zaangażowanie mieszkańców w kampanię projektu Rowerowy Wrocław, chcemy zaprosić do współpracy kolejne osoby. Nie ma wątpliwości, że w wielu miejscach brakuje pasów rowerowych czy elementów uspokojenia ruchu  mamy zamiar pokazać wrocławianom, że o poprawę bezpieczeństwa swojego czy dzieci mogą się zatroszczyć sami, przy okazji WBO 2015 – mówi Alek Obłąk, jeden z organizatorów.  Będziemy pracować z mapą i przyglądać się dokładnie ulicom wskazanym przez uczestników. Spotkanie jest dla wszystkich  zarówno dla osób, które już jeżdżą rowerem po Wrocławiu, jak i dla tych, które chcą zacząć to robić. Chcemy wesprzeć wrocławian merytorycznie, pomóc pisać wniosek i w miarę możliwości skonfrontować ich pomysły z planami magistratu – dodaje.

Na spotkanie mogą czuć się zaproszeni nie tylko rowerzyści, bo rozpatrywane będą również kwestie nowych przejść dla pieszych, uspokojenia ruchu czy budowy przestanków wiedeńskich. 

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na Facebooku.Zgłoś uwagę