Rowerowa burza mózgów

Stowarzyszenie Akcja Miasto i Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zapraszają miłośników dwóch kółek na „rowerową burzę mózgów”. Ma to być przygotowanie do tegorocznej edycji Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a przedstawione i przedyskutowane pomysły mają zostać zebrane i zawarte w projekcie podobnym do tego, który w ubiegłorocznym głosowaniu zdobył rekordową liczbę głosów, czyli Rowerowego Wrocławia.


„Za kilka miesięcy uroczyście otworzymy nowe pasy rowerowe w centrum, ale już teraz możemy zadbać o powstanie kolejnych pasów, kontrapasów czy parkingów rowerowych. Niezbędna jest Wasza energia! Stańmy się po raz kolejny Ambasadorami Rowerowego Wrocławia!” – apelują organizatorzy spotkania, które odbędzie się w środę 14 stycznia o godzinie 18.00 w EkoCentrum przy ul. św. Wincentego 25A

 Mając w pamięci ogromne zaangażowanie mieszkańców w kampanię projektu Rowerowy Wrocław, chcemy zaprosić do współpracy kolejne osoby. Nie ma wątpliwości, że w wielu miejscach brakuje pasów rowerowych czy elementów uspokojenia ruchu  mamy zamiar pokazać wrocławianom, że o poprawę bezpieczeństwa swojego czy dzieci mogą się zatroszczyć sami, przy okazji WBO 2015 – mówi Alek Obłąk, jeden z organizatorów.  Będziemy pracować z mapą i przyglądać się dokładnie ulicom wskazanym przez uczestników. Spotkanie jest dla wszystkich  zarówno dla osób, które już jeżdżą rowerem po Wrocławiu, jak i dla tych, które chcą zacząć to robić. Chcemy wesprzeć wrocławian merytorycznie, pomóc pisać wniosek i w miarę możliwości skonfrontować ich pomysły z planami magistratu – dodaje.

Na spotkanie mogą czuć się zaproszeni nie tylko rowerzyści, bo rozpatrywane będą również kwestie nowych przejść dla pieszych, uspokojenia ruchu czy budowy przestanków wiedeńskich. 

Szczegóły wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

Zgłoś uwagę