Szykuje się remont zabytkowej Herbaciarni na Partynicach

W najbliższym czasie miasto Wrocław planuje kompleksowy remont zabytkowej Herbaciarni na terenie WTWK Partynice. Budynek odzyska nowy blask, zachowując jednocześnie dawny charakter miejsca oraz swoją funkcję.

  • herbaciarnia-na-wroclawskich-partynicach

    źródło:torpartynice.pl


Prace budowlane prowadzone będą zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Herbaciarnia wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków, dlatego wszystkie prace prowadzone będą pod nadzorem konserwatorskim i poprzedzone zostaną badaniami archeologicznymi.

– Budynek będzie remontowany w nowoczesnej technologii, ale z zachowaniem i podkreśleniem historycznych elementów obiektu. Pawilon idealnie wpisze się w klimat Partynic – podkreśla Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. – Prace budowlane obejmą m.in.: remont elewacji, dachu, ścian i podłóg oraz wymianę wszystkich instalacji. Całkowicie odnowione zostaną też sala główna i korytarze wewnątrz, jak i łazienki i kuchnia. Obecnie szukamy wykonawcy remontu – dodaje.

Odrestaurowany pawilon będzie dodatkową, po placu zabaw "Konikowo" i parku linearnym atrakcją, która czynna będzie dla zwiedzających niezależnie od organizowanych na Partynicach wyścigów konnych.

Czytaj też: Plac zabaw Konikowo na Partynicach już gotowy

Stara Herbaciarnia na wrocławskich Partynicach o łącznej przestrzeni użytkowej 100 mkw to niepodpiwniczony, jednokondygnacyjny zabytkowy budynek, o drewnianej konstrukcji. Powstał w 1907 r. Kilka razy był już remontowany.Zgłoś uwagę