Szykuje się remont zabytkowej Herbaciarni na Partynicach

źródło:torpartynice.pl

W najbliższym czasie miasto Wrocław planuje kompleksowy remont zabytkowej Herbaciarni na terenie WTWK Partynice. Budynek odzyska nowy blask, zachowując jednocześnie dawny charakter miejsca oraz swoją funkcję.

Prace budowlane prowadzone będą zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Herbaciarnia wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków, dlatego wszystkie prace prowadzone będą pod nadzorem konserwatorskim i poprzedzone zostaną badaniami archeologicznymi.

– Budynek będzie remontowany w nowoczesnej technologii, ale z zachowaniem i podkreśleniem historycznych elementów obiektu. Pawilon idealnie wpisze się w klimat Partynic – podkreśla Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji. – Prace budowlane obejmą m.in.: remont elewacji, dachu, ścian i podłóg oraz wymianę wszystkich instalacji. Całkowicie odnowione zostaną też sala główna i korytarze wewnątrz, jak i łazienki i kuchnia. Obecnie szukamy wykonawcy remontu – dodaje.

Odrestaurowany pawilon będzie dodatkową, po placu zabaw "Konikowo" i parku linearnym atrakcją, która czynna będzie dla zwiedzających niezależnie od organizowanych na Partynicach wyścigów konnych.

Czytaj też: Plac zabaw Konikowo na Partynicach już gotowy

Stara Herbaciarnia na wrocławskich Partynicach o łącznej przestrzeni użytkowej 100 mkw to niepodpiwniczony, jednokondygnacyjny zabytkowy budynek, o drewnianej konstrukcji. Powstał w 1907 r. Kilka razy był już remontowany.