Od 5 lutego wiadukt przy CH Korona zamknięty na pół roku

W nocy z 5 na 6 lutego (z piątku na sobotę), wiadukt w ciągu ul. Kowalskiej przy CH Korona zostanie zamknięty dla ruchu kołowego. Kierowców i pasażerów MPK czekają zmiany. Prace potrwają około 4-6 miesięcy.


Na początku lutego rusza zapowiadany od miesięcy remont wiaduktu na ul. Kowalskiej. Prace obejmują m.in. wymianę nawierzchni jezdni i chodników, naprawę podpór i nałożenie warstwy antykorozyjnej, naprawę elementów betonowych (np. schodów), wymianę izolacji przeciwwodnej, barier energochłonnych na moście, pod nim oraz na dojazdach. Ponadto, pojawi się nowe ledowe oświetlenie i miejski kanał technologiczny.

Jak podkreśla Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, ruch pieszy będzie dozwolony na wiadukcie tak długo, jak to możliwe. Na ten moment dokładny termin zamknięcia przejścia dla pieszych jest jeszcze nieznany. Natomiast przywrócenie ruchu kołowego planowane jest na czerwiec. Dlatego trasy przejazdu zmienią autobusy linii 118 i 242. 

Czytaj też: remont wiaduktu w ciągu ulicy Kowalskiej. Zmiany w komunikacji.

 

– Ruch pieszych będzie utrzymywany przez większość trwania budowy, do momentu rozpoczęcia remontu schodów – mówi Ewa Mazur ze ZDiUM. I dodaje, że wybudowany w 1978 r. wiadukt znajduje się w bardzo złym stanie technicznym. Mowa szczególnie i jego konstrukcji, podporach, jezdni o szerokości 7,5 m oraz chodnikach o szerokościach 2,8 i 1 m.

Objazdy dla kierowców

Kierowcy podróżujący w stronę al. Poprzecznej od soboty będą zjeżdżać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy. Po ok. 700 m wjadą na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie zjadą na ul. Bolesława Krzywoustego i będą kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

Natomiast kierowcy zmierzający od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce pojadą ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego. Długość objazdu wynosi 1500 m.

Generalnym wykonawcą robót jest firma Plus Inwest P. Żygadło, koszt remontu wynosi ponad 4,5 mln zł. Zgłoś uwagę