Rozstrzygnięto przetarg na projekt remontu ul. Pomorskiej

Firma BBKS wygrała przetarg na projekt i dokumentację dla remontu mocno wysłużonej ul. Pomorskiej. Chodzi o fragment od mostów Pomorskich aż do dworca Nadodrze, łącznie z pl. Staszica.

  • fot. google.maps


Inwestycja ma być realizowana w ramach Programu Inicjatyw Rad Osiedla. Zanim jednak remont będzie możliwy, potrzebny jest projekt. Przetarg ogłoszony przez Wrocławskie Inwestycje obejmował przygotowanie dokumentacji, koncepcji zagospodarowania wód opadowych, kosztorysów oraz uzyskanie wszelkich uzgodnień i pozwoleń dla tej inwestycji. W postępowaniu zgłosiła się jedna firma i komisja przetargowa wybrała jej ofertę. Jest to BBKS Projekt. Oferta opiewa na ponad 1,3 miliona złotych. Taka suma mieści się w kwocie, którą Wrocławskie Inwestycje zamierzały przeznaczyć na te prace. Teraz decyzja musi się uprawomocnić. 

Co wyremontują 

W ramach remontu ulicy Pomorskiej zostanime przebudowa jezdnia, chodniki, ścieżki dla rowerów, kanalizacja, oświetlenie, przystanki tramwajowo-autobusowe, trakcja tramwajowa oraz uzbrojenia podziemne. Dotyczy to całej ulicy Pomorskiej i placu Staszica, od mostów Pomorskich do ulicy Reymonta, łącznie z terenem pod wiaduktem kolejowym, oraz skrzyżowaniem ulic Dubois i Pomorskiej. W sumie to ponad dwa kilometry drogi.

– Ulica Pomorska położona jest w centralnej strefie dostępności komunikacyjnej, w której obowiązuje priorytet dla ruchu pieszego, szczególnie w obszarze Starego Miasta i parku kulturowego, a dominującymi środkami transportu objętymi priorytetem funkcjonalnym, przestrzennym i projektowym są tramwaj oraz rower – czytamy w opisie zamówienia.

Wykonawca będzie miał 16 miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowej. Na podstawie projektu będzie można ogłosić przetarg na sam remont ulicy. Zgłoś uwagę