Metamorfoza placu zabaw na Ołbinie

Metamorfoza kolejnego wrocławskiego placu zabaw. Odnowiona nawierzchnia, nowe urządzenia zabawowe i ogrodzenie oraz lampy solarne – to zmiany, jakie już na pierwszy rzut oka można zobaczyć odwiedzając plac u zbiegu ulic Chemicznej, Ukrytej i Rozbrat na Ołbinie.

  • remont-placu-zabaw-przy-ul-chemicznej-wroclaw

    Metamorfoza placu zabaw przy ul. Chemicznej, źródło: Wrocławskie Mieszkania


Głównym założeniem realizowanych prac było to, by plac zabaw na wrocławskim Ołbinie był bardziej funkcjonalny i bezpieczny, a przy tym estetyczny.

– Zamontowaliśmy m.in. kolorowe huśtawki, piaskownice, domek ze zjeżdżalniami i ściankami wspinaczkowymi oraz ławki. Otacza go nowe ogrodzenie, a oświetlają solarne lampy – opowiada Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. – Wierzymy, że odnowiony plac przypadnie wrocławianom do gustu, a dzieci z chęcią będą korzystać z nowych urządzeń – dodaje.

Remont placu zabaw u zbiegu ulic Chemicznej, Ukrytej i Rozbrat kosztował ponad 122 tys. złotych.

Czytaj też: Rusza wymiana piasku w miejskich piaskownicach [LISTA MIEJSC]

Plac zabaw po remoncie, źródło: Wrocławskie Mieszkania

Plac zabaw przed remontem, źródło: Wrocławskie Mieszkania

Czytaj też: Place zabaw w parkach i na zieleńcach: Pojawią się nowe urządzenia

Bieżące remonty

W ramach obowiązków zarządcy terenu –  spółka Wrocławskie Mieszkania  przeprowadza bieżące kontrole i konserwacje placów zabaw i – w miarę możliwości finansowych  je doposaża. W tym roku takie prace zlecone zostaną m.in. w ramach zadania „Eko-projekt. Zielone wyspy dla dzieci”.

– Tam, gdzie nie ma możliwości wykonania pełnej inwestycji, prowadzone są mniejsze działania związane np. z zazielenianiem terenu, sadzeniem łąk kwietnych czy zakładaniem domków dla owadów i ptaków – dodaje Katarzyna Galewska. – Tak będzie m.in. przy ul. Toruńskiej oraz na Ołbinie i Kleczkowie. Wkrótce ogłosimy przetargi na wykonawcę tych prac – podkreśla. 

Czytaj też: Kontrole wrocławskich placów zabaw [LISTA]

Trwają też już prace przy projekcie „Tarnogaj dla dzieci”, który realizowany jest w ramach WBO 2019. Oprócz dostawy i montażu urządzeń zabawowych na podwórku u zbiegu ulic: Henrykowskiej, Sernickiej i Nyskiej, odnowiona zostanie nawierzchnia i nasadzonych zostanie 966 szt. krzewów oraz ponad 1200 szt. bylin. Pojawi się również łąka kwietna o pow. 180 m kw.

Koszt inwestycji prowadzonej przez Wrocławskie Mieszkania to ponad 427 tys. złotych.Zgłoś uwagę