wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 13°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Metamorfoza placu zabaw na Ołbinie

Metamorfoza placu zabaw przy ul. Chemicznej, źródło: Wrocławskie Mieszkania

Metamorfoza kolejnego wrocławskiego placu zabaw. Odnowiona nawierzchnia, nowe urządzenia zabawowe i ogrodzenie oraz lampy solarne – to zmiany, jakie już na pierwszy rzut oka można zobaczyć odwiedzając plac u zbiegu ulic Chemicznej, Ukrytej i Rozbrat na Ołbinie.

Reklama

Głównym założeniem realizowanych prac było to, by plac zabaw na wrocławskim Ołbinie był bardziej funkcjonalny i bezpieczny, a przy tym estetyczny.

– Zamontowaliśmy m.in. kolorowe huśtawki, piaskownice, domek ze zjeżdżalniami i ściankami wspinaczkowymi oraz ławki. Otacza go nowe ogrodzenie, a oświetlają solarne lampy – opowiada Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań. – Wierzymy, że odnowiony plac przypadnie wrocławianom do gustu, a dzieci z chęcią będą korzystać z nowych urządzeń – dodaje.

Remont placu zabaw u zbiegu ulic Chemicznej, Ukrytej i Rozbrat kosztował ponad 122 tys. złotych.

Czytaj też: Rusza wymiana piasku w miejskich piaskownicach [LISTA MIEJSC] Plac zabaw po remoncie, źródło: Wrocławskie Mieszkania Plac zabaw przed remontem, źródło: Wrocławskie Mieszkania Czytaj też: Place zabaw w parkach i na zieleńcach: Pojawią się nowe urządzenia Bieżące remonty W ramach obowiązków zarządcy terenu -  spółka Wrocławskie Mieszkania - przeprowadza bieżące kontrole i konserwacje placów zabaw i - w miarę możliwości finansowych - je doposaża. W tym roku takie prace zlecone zostaną m.in. w ramach zadania />>Eko-projekt. Zielone wyspy dla dzieci<

Trwają też już prace przy projekcie „Tarnogaj dla dzieci”, który realizowany jest w ramach WBO 2019. Oprócz dostawy i montażu urządzeń zabawowych na podwórku u zbiegu ulic: Henrykowskiej, Sernickiej i Nyskiej, odnowiona zostanie nawierzchnia i nasadzonych zostanie 966 szt. krzewów oraz ponad 1200 szt. bylin. Pojawi się również łąka kwietna o pow. 180 m kw.

Koszt inwestycji prowadzonej przez Wrocławskie Mieszkania to ponad 427 tys. złotych.

Reklama