Rekrutacja na studia we Wrocławiu: Więcej zgłoszeń po wynikach matur

Psychologia, prawo, weterynaria, informatyka, studia lekarskie – lista najpopularniejszych kierunków studiów nie zmienia się od lat. To ostatnie dni na rejestrację na wybrane specjalizacje.

  • Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

    Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków


W poniedziałek, 5 lipca, komisje egzaminacyjne ogłosiły wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Wielu młodych ludzi, dopiero znając swoje oceny, zdecydowało o wyborze studiów.

Na Uniwersytecie Wrocławskim w ciągu doby przybyło trzy tysiące zgłoszeń. W sumie we wtorek w południe zarejestrowanych było 23,5 tys. zgłoszeń.

– Tradycyjnie najwięcej kandydatów jest na psychologię, prawo, komunikację wizerunkową, dziennikarstwo – wylicza Agata Sałamaj z Uniwersytetu Wrocławskiego. – W tym roku do tej listy dołączyła ekonomia.

Trudno będzie się dostać na psychologię (zarejestrowano 2,7 tys. zgłoszeń, miejsc jest 100), ale i na koreanistykę (16 miejsc, 450 zgłoszeń). Rejestracja w pierwszym etapie rekrutacji trwa do 8 lipca do północy.

Informatycy różnych specjalności

Także na pozostałych największych uczelniach dynamicznie przybyło zgłoszeń. Na Uniwersytecie Medycznym między piątkiem 2 lipca, a wtorkiem 6 lipca, zarejestrowano ich ponad półtora tysiąca.

Najwięcej kandydatów jest na studia lekarskie (3,5 tys. zgłoszeń) i lekarsko-stomatologiczne (1300 zgłoszeń – dane z wtorku, 6 lipca).

Na Uniwersytecie Przyrodniczym najwięcej kandydatów jest na: weterynarię, żywienie człowieka i dietetykę, geodezję i kartografię, biotechnologię oraz architekturę krajobrazu.

Ci, co wybierają Politechnikę Wrocławską, najczęściej przymierzają się do studiów z zakresu informatyki stosowanej, cyberbezpieczeństwa, automatyki i robotyki oraz informatyki technicznej.

– W tej chwili odnotowaliśmy ponad 6 600 kandydatów na I stopień studiów stacjonarnych, to więcej niż w ubiegłym roku o 200 – mówi Jolanta Nowacka, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Ekonomicznego.

Najwięcej chętnych jest na informatykę w biznesie (7 kandydatów na miejsce), na logistykę (6 kandydatów na miejsce), rachunkowość i controlling (5 osób na jedno miejsce), finanse i rachunkowość (ponad 4 kandydatów na miejsce), zarządzanie (ok. 4 kandydatów na miejsce).Zgłoś uwagę