Rekrutacja do Publicznych Przedszkoli Familijnego Wrocławia

24 marca rozpoczęła się rekrutacja do Publicznych Przedszkoli Familijnego Wrocławia. Rodzice mogą zapisywać dzieci do 9 publicznych przedszkoli prowadzonych przez Fundację.


Harmonogram

Termin składania wniosków o przyjęcie trwa od 24 marca do 17 kwietnia 2015 roku. Dokumenty rekrutacyjne (wnioski, terminarz rekrutacji, kryteria przyjęć) dostępne są na stronie internetowej oraz w sekretariatach przedszkoli Familijnego Wrocławia. Pobrany ze strony przedszkola formularz należy wypełnić i osobiście złożyć w sekretariacie wybranego przedszkola lub odwiedzić wybraną placówkę i wypełnić wniosek na miejscu.

O przedszkolach

Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 5 lat (w wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zapisania dzieci młodszych – w wieku 2,5 lat lub starszych – w wieku 6 lat).

Odpłatność za pobyt dzieci jest taka sama jak w przedszkolach miejskich (bezpłatne 5 godzin, 1 zł za każdą kolejną godzinę) oraz opłata za wyżywienie. Przedszkola oferują bezpłatne zajęcia z  j. angielskiego i rytmiki oraz opiekę psychologiczno-pedagogiczną i logopedyczną. Istnieje możliwość kontynuowania nauki w publicznych szkołach prowadzonych przez Familijny Wrocław.

W przypadku, w którym kandydaci pomimo spełnienia kryteriów rekrutacyjnych drugiej kategorii (kryteria dostępna na stronie Familijnego Wrocławia) wciąż mają taką samą liczbę punktów, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (pieczęć wpływu wniosku do przedszkola z datą oraz godziną).

Lista placówek Familijnego Wrocławia

Przedszkole Cogito
ul. Monterska 4, 53-206 Wrocław
tel. 501 669 971
e-mail: cogito@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole  Columbus
ul. Zielna 42, 51-313 Wrocław
tel. 501 981 308
e-mail: columbus@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole  Galileo
ul. Starogajowa 68a, 54-047 Wrocław
tel. 501 670 131
e-mail: galileo@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole Leonardo
ul. Roosevelta 15, 50-236 Wrocław
tel. 501 669 986
e-mail: leonardo@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole Logicus
ul. Raciborska 2, 52-026 Wrocław
tel. 501 670 035
e-mail: logicus@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole Omnibus
ul. Stanów Zjednoczonych 88, 54-403 Wrocław
tel. 501 670 025
e-mail: omnibus@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole Pitagoras
ul. Piękna 56J, 50-506 Wrocław
tel. 501 669 970
e-mail: pitagoras@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole Marco Polo
ul. Zatorska 11, 51-213 Wrocław
tel. 533 337 508
e-mail: marcopolo@familijny.wroclaw.pl

Przedszkole Magellan
ul. Marca Polo 21, 51-504 Wrocław
tel. 533 335 481
e-mail: magellan@familijny.wroclaw.pl

Kontakt do biura Familijnego Wrocławia:
ul. Złotostocka 21A, 50-511 Wrocław
tel. 71 321 96 03
tel. komórkowy: 501 981 151
e-mail: wroclaw@familijny.pl



Zgłoś uwagę