„Rękopis znaleziony w Saragossie” w DCF-ie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa do dziś do godz. 15

Mamy dla was 2 podwójne zaproszenia na specjalny pokaz filmu „Rękopis znaleziony w Saragossie” w 50. rocznicę śmierci Zbyszka Cybulskiego w niedzielę 8.01 o 14.00 do Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Zbigniew Cybulski jest uważany za jednego z najwybitniejszych i najpopularniejszych aktorów powojennej Polski. Pamiętne kreacje stworzył m.in. w filmach: „Popiół i diament” (1958) Andrzeja Wajdy, „Ósmy dzień tygodnia” (1958) Aleksandra Forda, „Pociąg” (1959) Jerzego Kawalerowicza, „Do widzenia, do jutra…” (1960) Janusza Morgensterna, „Jak być kochaną” (1962) i „Rękopis znaleziony w Saragossie” (1964) Wojciecha Jerzego Hasa, „Giuseppe w Warszawie” (1964) Stanisława Lenartowicza czy „Salto” (1965) Tadeusza Konwickiego. Kilka filmów z jego udziałem nakręcono w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, a 50 lat temu zginął on tragicznie na wrocławskim Dworcu Głównym.

Z okazji okrągłej rocznicy tego wydarzenia, Dolnośląskie Centrum Filmowe przypomni legendarny film z rolą główną Cybulskiego – „Rękopis znalezionym w Saragossie” Wojciecha Jerzego Hasa.

Aby wygrać bilety trzeba do 5 stycznia  do godz.15 wysłać do nas wypełniony formularz. W treści należy podać imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego i odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Jacy twórcy kina światowego zachwycali się filmem Wojciecha Hassa „Rękopis znaleziony w Saragossie"?

Wygrywa piąta osoba, która udzieliła poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany mailowo.Zgłoś uwagę