„Reguła nr 1” – książki od wydawnictwa Marginesy [ZAKOŃCZONY]

Autorka książki, którą mamy dla naszych czytelników, Marta Guzowska jest archeologiem, doktorem nauk humanistycznych, za swój debiut literacki otrzymała w 2013 r. Nagrodę Wielkiego Kalibru w 2013. Propnujemy w naszym konkursie jej najnowsze dzieło – „Regułę nr 1”, którą publikowało wydawnictwo Marginesy.

Bohaterka książki – Simona Brenner jest archeolożką i złodziejką. W dzień bada starożytną biżuterię, a nocą ją kradnie. W obu tych dziedzinach jest bezkonkurencyjna. Jest też niecierpliwa, ma ostry język i brakuje jej szczęścia do mężczyzn.

Ktoś wciągnął Simonę w makabryczną grę. Kazał jej odszukać i ukraść złote runo, najcenniejszą na świecie złotą sztabę, która… nie istnieje.

Ale kiedy dookoła niej giną ludzie, Simona zaczyna podejrzewać, że mit o złotym runie jest prawdą. W tej sytuacji najgorsze, co może się wydarzyć, to pozbawiony skrupułów przeciwnik, wyrachowany, piekielnie inteligentny i doskonale ukryty. Ktoś, w kim obsesja zamienia się w żądzę krwi.

W poszukiwaniu skarbu Simona jedzie na kazachskie stepy, do centralnej Anatolii i do Aten. Musi stawić czoło demonom przeszłości i cały czas oglądać się za siebie. Walcząc ze śmiertelnie niebezpiecznym cieniem, musi też zaryzykować i komuś zaufać. Problem w tym, że najważniejsza reguła dobrej złodziejki brzmi: nie ufaj nikomu…

Zapowiada się ekscytująco, prawda? Jak bardzo – możecie się przekonać po lekturze książki. Mamy dwa egzemplarze dla 9. i 24. osoby, która odpowie na pytanie – do środy, 3 stycznia 2018 r., do godz. 16.00:

Jaki tytuł ma książka, za którą M. Guzowska otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru?Zgłoś uwagę