Red Embedded Consulting otwiera centrum R&D we Wrocławiu

Red Embedded to firma dostarczająca wysokiej klasy usługi doradztwa IT w zakresie badań i rozwoju, przede wszystkim dla branży telewizji cyfrowej. Projektuje, rozwija i wdraża technologicznie zaawansowane rozwiązania dla kluczowych klientów ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

  • fot. linkedin.com


Założony przez czołowych inżynierów zespół Red Embedded notuje ciągły wzrost i obecnie zatrudnia 120 inżynierów w swojej siedzibie głównej w Anglii Północnej w Wielkiej Brytanii oraz w biurze w Los Angeles w Stanach Zjednoczonych.

Wybrali Wrocław

Aby kontynuować swój rozwój, Red Embedded podjęło decyzję o otwarciu centrum w nowej lokalizacji. Analizę potencjalnych lokalizacji na świecie przeprowadził specjalny zespół. Wrocław od samego początku był niekwestionowanym liderem. „Nasze kryteria wyboru miejsca na nowe biuro były bardzo przejrzyste, wśród nich największe znaczenie odegrały dostęp do wysoko wykwalifikowanej i doświadczonej kadry inżynierskiej, bardzo dobra infrastruktura oraz bliskość kulturowa i brak bariery językowej” mówił Andrew Stuart, Dyrektor Zarządzający.

Zespół we Wrocławiu przeszedł standardowy proces rekrutacji i zacznie dostarczać usługi dla klientów firmy od stycznia 2016. Początkowe nakłady inwestycyjne sięgają 7 mln zł. Biuro firmy zlokalizowane będzie w kompleksie biurowo-usługowym Silver Tower, gdzie  będzie miejsce dla 40 inżynierów.

Dave Stollery, Dyrektor Zarządzający, który jest odpowiedzialny za projekt we Wrocławiu, powiedział: -Red Embedded jest firmą z sektora MŚP i każda inwestycja zagraniczna jest dla nas stresującym przedsięwzięciem, ale szybko otrzymaliśmy wsparcie od Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, a także pomoc prawną od RSM i doradztwo w zakresie nieruchomości od JLL. W rezultacie zrealizowaliśmy założone zadania w bardzo szybkim czasie.

Łukasz Czajkowski, Dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w ARAW, dodaje: -Cieszymy się, że Wrocław staje się liderem usług IT R&D w Polsce i że umiejętności naszych inżynierów są doceniane przez coraz to większą liczbę inwestorów zagranicznych. Dzięki długoletniej współpracy uczelni z biznesem mamy możliwość przyciągnąć do Wrocławia tak innowacyjne firmy jak Red Embedded. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Red Embedded zdecydowało się zainwestować we Wrocławiu i dołożymy wszelkich starań, aby firma mogła się rozwijać w naszym mieście.

O firmie:

Red Embedded Consulting została założona w 2008 r. przez niewielki zespół inżynierów, którzy zdobyli doświadczenie przy rozwijaniu i wdrażaniu pierwszych produktów dla telewizji cyfrowej na świecie. Firma zaczęła się szybko rozrastać, zdobywając renomę jako innowacyjny przedsiębiorca świadczący wysokiej jakości usługi. Obecne zatrudnienie wynosi 120 inżynierów, a dochody spółki wnoszą 48 mln zł. Red Embedded dostarcza profesjonalne usługi dla znaczących klientów na całym świecie w zakresie oprogramowania, sprzętu, rozwoju produktów i integracji systemów.

Materiały prasoweZgłoś uwagę