Hiszpanie, Portugalczyk i polskie wzmocnienia Śląska Wrocław

27-letni Caye Quintana podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Hiszpan związał się umową do 2024 r. To kolejny zawodnik z Półwyspu Iberyjskiego, który zagra w stolicy Dolnego Śląska.

  • Caye Quintana zagra w Śląsku Wrocław /fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

    Caye Quintana zagra w Śląsku Wrocław /fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl


Pochodzący z Huelvy Hiszpan ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z Cadiz CF do Malagi CF. W barwach andaluzyjskiego klubu rozegrał cały sezon w drugiej lidze hiszpańskiej. Był podstawowym napastnikiem zespołu, rozgrywając łącznie 38 meczów. Strzelił pięć goli, do których dołożył cztery asysty. Dwie z tych bramek zdobył w Pucharze Króla, trafiając m.in. w rywalizacji z Granadą, drużyną Primera Division, która ostatecznie wyeliminowała Malagę z rozgrywek.

– Jestem przekonany, że Caye Quintana wzmocni naszą siłę ofensywną. [...] Caye zawsze na boisku wykazuje się dużą aktywnością, jest szybki, dobrze wyszkolony technicznie i sprawdza się zarówno przy wykańczaniu akcji, jak i w grze kombinacyjnej, co niewątpliwie jest jego sporym atutem – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Czytaj więcej: Nowy obrońca w Śląsku Wrocław. To 20-letni Kacper Radkowski

Caye w swojej karierze reprezentował barwy wyłącznie hiszpańskich zespołów. Najwięcej spotkań rozegrał dla Recreativo Huelva. Koszulkę meczową klubu ze swojego rodzinnego miasta zakładał 58 razy. W swojej karierze zaliczył w sumie 82 występy na drugim i 142 na trzecim poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii. Łącznie strzelił 50 goli.

– Po raz pierwszy zagram w zagranicznym klubie i cieszę się, że trafiłem właśnie do Śląska. To dobry zespół, występujący w europejskich pucharach i należący do czołówki polskiej ekstraklasy. Rozmawiałem z kilkoma hiszpańskimi zawodnikami występującymi w Polsce i wszyscy byli zgodni co do tego, że Śląsk to doskonały wybór. Jestem tu, aby pomóc drużynie osiągać sukcesy – komentuje nowy napastnik WKS-u.

Caye Quintana podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku. W Śląsku będzie występował z numerem 24.

Hiszpański zaciąg

Quintana nie jest jedynym Hiszpanem, który podpisał kontrakt ze Śląskiem. Do Wrocławia przyjechał również lewy obrońca Victor Garcia z CD Castellon. Kolejnym zawodnikiem z Półwyspu Iberyjskiego jest Portugalczyk Diogoa Verdasca występujący niedawno w izraelskim Beitarze Jerozolima. Verdasca to wychowanek FC Porto.

W barwach WKS-u zagraję także: Czech Petr Schwarz, bramkarz Maksymilian Boruc i 20-letni Kacper Radkowski. Zgłoś uwagę