Nowy obrońca w Śląsku Wrocław. To 20-letni Kacper Radkowski

Kacper Radkowski wzmocni Śląsk Wrocław przed sezonem 2021/22. Mierzący 194 cm wzrostu obrońca ma za sobą grę w Fortunie 1. Lidze.

  • Kacper Radkowski zagra w Śląsku Wrocław/fot. Krystyna Pączkowska slaskwroclaw.pl

    Kacper Radkowski zagra w Śląsku Wrocław/fot. Krystyna Pączkowska slaskwroclaw.pl


– Inwestowanie w potencjał młodych polskich zawodników stanowi podstawę naszej polityki transferowej. Konsekwentnie realizujemy te założenia i cieszę się, że pozyskaliśmy kolejnego niezwykle perspektywicznego piłkarza. Obserwowaliśmy Kacpra od dłuższego czasu i w naszej ocenie ma on wszelkie predyspozycje ku temu, by w przyszłości grać na naprawdę wysokim poziomie – powiedział dla oficjalnej strony klubu Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

20-letni Kacper Radkowski piłkarską karierę zaczynał w juniorach Legii Warszawa i Varsovii Warszawa. Następnie trafił do Zagłębia Sosnowiec, gdzie również występował w drużynach młodzieżowych, a następnie w seniorach. Łącznie zagrął w dziewięciu meczach na zapleczu ekstraklasy. Radkowski zagrał także w kadrze Polski do lat 19 w dwóch sparingach przeciwko Gruzji i Armenii.

– Jestem szczęśliwy, że dołączę do Śląska Wrocław i z pewnością jest to dla mnie duża szansa. Od zawsze moim celem była gra w ekstraklasie, dlatego jestem bardzo wdzięczny klubowi. Wiem, że we Wrocławiu będę miał świetne warunki do dalszego rozwoju i jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję – dodał Radkowski, którego cytuje slaskwroclaw.pl.

Radkowski to środkowy obrońca, ale może grać również na pozycji defensywnego pomocnika.Zgłoś uwagę