Przetarg na dokończenie Hubskiej już ogłoszony

Wrocławskie Inwestycje po tym jak odstąpiły od kontraktu z wykonawcą budowy trasy tramwajowej na ul. Hubskiej, ogłosiły nowy przetarg na dokończenie inwestycji.

  • zdjęcie ilustracyjne


Nowy wykonawca wybrany z tzw. wolnej ręki już pracuje w okolicach wiaduktu nad ul. Pułaskiego. Jest to firma PD Ziajka. Teraz Wrocławskie Inwestycje szukają firmy, która dokończy budowę samej trasy tramwajowej na Hubskiej. Został ogłoszony przetarg, teraz czeka na publikację w dzienniku unijnym oraz na stronie WI.

– W piątek przetarg został zgłoszony do publikacji w dzienniku unijnym, więc jak tylko się tam ukaże, ogłoszenie pojawi się również na naszej stronie. Zwykle trwa to 2-3 dni – mówi Marek Szempliński, rzecznik prasowy WI.

Jak oceniają przedstawiciele inwestora, w momencie odstąpienia od umowy z byłym już wykonawcą, prace na Hubskiej były wykonane w 60-65 procent. Gotowe były roboty konstrukcyjne i sieci podziemne. W niektórych miejscach ułożone są płyty pod przyszłe torowisko. Inżynierowie szacują, że przy dobrej pogodzie prac zostało na około 2-3 miesiące.Zgłoś uwagę