Na pl. Solidarności otwarto „Przestrzeń Trzeciego Wieku”

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka przy pl. Solidarności 1/3/5 otwarto „Przestrzeń Trzeciego Wieku” – kolejne miejsce, w którym seniorzy mogą spędzić czas podczas m.in. warsztatów, spotkań czy konferencji.

 • Fot. WCRS

  Fot. WCRS

 • Fot. WCRS

  Fot. WCRS

 • Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, fot. WCRS

  Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, fot. WCRS

 • Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, fot. WCRS

  Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, fot. WCRS

 • Fot. WCRS

  Fot. WCRS


– Widzę w polityce senioralnej nie tylko zobowiązanie wobec najstarszych z nas, ale także wielki potencjał do rozwoju miasta. Dlatego tak dużą wagę przykładam do zapewnienia wrocławskim seniorom wielu możliwości aktywnego, różnorodnego zrzeszania się i działania. Cieszę się, że na mapie naszego miasta pojawił się kolejny „srebrny” punkt – Otwarty Klub Seniora – podkreślił prezydent Wrocławia.

Fot. WCRS

Fot. WCRS

Oficjalne otwarcie (26 czerwca) nowego miejsca dla wrocławskich seniorów uświetnił wieczorek taneczny w klimacie lat 20-tych i 30-tych. Dodatkowo podczas uroczystego balu uczestnicy mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach i zabawach, a także spróbować swoich sił w tańcach, które triumfowały w przedwojennych kabaretach.

Nowe miejsce dla seniorów

W „Przestrzeni Trzeciego Wieku” odbywać się będą m.in. wykłady, warsztaty, prelekcje, spotkania i konferencje skierowane do osób starszych, a także wszystkich zainteresowanych tematyką senioralną. W harmonogramie wydarzeń nie zabraknie działań z zakresu edukacji, kultury, sportu i rekreacji oraz innych dziedzin, które interesują seniorów. Spotkania prowadzić będą eksperci, edukatorzy, animatorzy, artyści, a także sami seniorzy.

– Cieszymy się, że możemy zaproponować wrocławskim seniorom kolejne miejsce, w którym mogą realizować swoje pasje i zainteresowania, a także nawiązać nowe znajomości – podkreśliła Dorota Feliks, dyrektor WCRS.

Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Fot. WCRS

Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Fot. WCRS

Godziny otwarcia, harmonogram

Wszystkich seniorów zainteresowanych ofertą „Przestrzeni Trzeciego Wieku” i harmonogramem wydarzeń Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza do do siedziby przy pl. Solidarności 1/3/5 do pokoju 318 w godzinach 9.00-15.00.Zgłoś uwagę