Ruszają przesłuchania do Chóru Chłopięcego NFM

Narodowe Forum Muzyki zaprasza chłopców w wieku od 7 do 11 lat wraz z rodzicami na przesłuchania do Chóru Chłopięcego NFM.

 • Chór Chłopięcy NFM/fot. Karol Sokołowski


Przesłuchania, które rozpoczynają się 6 czerwca 2021 r., będą prowadzone w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

Jednocześnie przestrzegane będą konieczne zasady bezpieczeństwa. Dlatego też osoby przychodzące na przesłuchanie będą wpuszczane tylko w maseczkach ochronnych oraz mierzona im będzie temperatura ciała. Konieczne będzie również utrzymywanie bezpiecznego dystansu – odległość między poszczególnymi osobami nie może być mniejsza niż 2 metry. Obowiązuje także jedno wejście na przesłuchanie, tj. wejście główne do NFM od strony pl. Wolności.

Terminy przesłuchań 

 • 6 czerwca 2021 r. (niedziela), godz. 18:00–19:00, Sala Kameralna
 • 12 czerwca 2021 r. (sobota), godz. 10:00–11:00, Green room
 • 23 czerwca 2021 r. (środa), godz. 16:30–17:30, Vip room

Regulamin uczestnictwa w przesłuchaniach:

 1. obowiązuje jedno wejście na przesłuchanie, tj. wejście główne do NFM od strony pl. Wolności;
 2. liczba osób wchodzących do NFM na przesłuchanie jest limitowana zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wytycznymi Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu;
 3. osoby przychodzące na przesłuchanie będą wpuszczane tylko w maseczkach ochronnych;
 4. każdą osobę wchodzącą na przesłuchanie obowiązuje pomiar temperatury ciała, którego będą dokonywali pracownicy ochrony NFM;
 5. osoby, u których temperatura będzie wyższa niż 37,5ºC nie zostaną wpuszczone na przesłuchanie;
 6. wszyscy uczestnicy przesłuchania są zobowiązani do utrzymywania bezpiecznego dystansu – odległość między poszczególnymi osobami nie może być mniejsza niż dwa metry.

Przesłuchanie online

Możliwy jest również udział w przesłuchaniu online, w dogodnym dla zainteresowanych czasie. Umwić się można: 

 • pani Małgorzaty Podzielny – kontakt przez Facebooka: www.facebook.com/ma.pdz.9,
 • pani Maria Miażdżyk – kontakt tel. 783 649 504.

Zajęcia chóru są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i odbywają się w Centrum Edukacyjnym NFM. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Młodzi śpiewacy oprócz tego, że uczęszczają na zajęcia wpisane w stały grafik pracy chóru, biorą udział także w odbywających się kilka razy w roku sesjach warsztatowych prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów.

Posłuchaj, jak śpiewa chór

Dla niezdecydowanych - Chóru Chłopiecego NFM można posłuchac równieć 6 czerwca podczas koncertu Muzyczne baśniew w ramach finału Leo Festiwalu. Na koncert zostały jeszcze ostatnie bilety.

Koncert: Muzyczne baśnie

Koncert: Muzyczne baśnie

Koncert / Klasyczna
Termin 6 czerwca 2021 17:00

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Harmonogram zajęć dla grupy przygotowawczej w roku szkolnym 2021/2022

środa:

 • grupa początkująca – godz. 16.00–16.45
 • grupa średnio zaawansowana – godz. 17.00–17.45

sobota:

 • grupa początkująca – godz. 12.15–13.45
 • grupa średnio zaawansowana – godz. 13.15–14.45

Chór Chłopięcy NFM 2021, fot. Karol Sokołowski

O Chórze Chłopięcym NFM

Założony w 2009 r. przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Od początku ambitnie realizuje plan aktywnego uczestnictwa w życiu artystycznym, koncertując z najlepszymi dyrygentami oraz zespołami. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Małgorzata Podzielny.

Zespół angażuje się w życie kulturalne miasta, współpracując z Operą Wrocławską (Brzydkie kaczątko, 2016–2017; Yemaya – Królowa Mórz, 2019), Teatrem Muzycznym Capitol (koncert Urodziny Aliny. Benefis Aliny Janowskiej w ramach 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, 2013), a także z Wrocławskim Teatrem Lalek (spektakl Yemaya – Królowa Mórz, 2016–2017). Często jest zapraszany do udziału w ważnych wydarzeniach odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans (wystąpił m.in. pod dy¬rekcją sir Johna Eliota Gardinera, Giovanniego Antoniniego oraz Zubina Mehty) czy Leo Festiwalu. Koncertował również w Austrii, Czechach, na Słowacji i w Japonii.

W dyskografii zespołu znajdują się wydane przez NFM albumy: Salzburska Msza Maryjna (2015) z muzyką W.A. Mozarta, Witold Lutosławski. Opera omnia – Vol. 7 (2018) z piosenkami dla dzieci tego kompozytora, a także krążek z dziełami M.J. Żebrowskiego (2018). Wszystkie zostały nagrane pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Najnowsza płyta Chóru Chłopięcego NFM – This Day z muzyką B. Chilcotta, pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny – została wydana z okazji obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu (2019).

Małgorzata Podzielny

to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa w Bydgoszczy. Od 2002 r. prowadzi w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu Chór „Con Brio”, a od 2006 – Zespół Wokalny „Rondo”. W latach 2003–2010 była wykładowcą w Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, gdzie pełniła funkcję zastępcy kierownika. Od 2009 r. jest dyrektorem artystycznym Chóru Chłopięcego NFM. W 2010 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych, a 2020 roku sopień doktora habilitowanego.

Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako uznana specjalistka od kreowania brzmienia chórów dziecięcych i młodzieżowych jest regularnie zapraszana na warsztaty i seminaria poświęcone tej problematyce. Jest laureatką licznych nagród. Za osiągnięcia artystyczne otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespoły artystki biorą udział w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.Zgłoś uwagę