Twoje dziecko ma talent? Zapisz je do Chóru Chłopięcego NFM

Narodowe Forum Muzyki zaprasza chłopców w wieku od 7 do 11 lat wraz z rodzicami na przesłuchania do Chóru Chłopięcego NFM. Najbliższe terminy przesłuchań pod koniec sierpnia i na początku września.

  • Chór Chłopięcy NFM/fot. Karol Sokołowski


Przesłuchania rozpoczynają się 28 sierpnia i są prowadzone w przyjaznej i bezstresowej atmosferze.

Terminy przesłuchań w Narodowym Forum Muzyki

  • 28 sierpnia 2021 r. (sobota), godz. 15.30-16.30, Green room
  • 4 września 2021 r. (sobota), godz. 11.00-12.00, Green room. 

Możliwe są również przesłuchania online.

 
Nabór do Chóru Chłopięcego NFM i występ w ramach Festiwalu „Brave Kids”

Nabór do Chóru Chłopięcego NFM i występ w ramach Festiwalu „Brave Kids”

Warsztaty
Termin od 28 sierpnia 2021 do 4 września 2021

Miejsce Narodowe Forum Muzyki (NFM) Wrocław

Zobacz

Zajęcia chóru są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i odbywają się w Centrum Edukacyjnym NFM. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne.

Młodzi śpiewacy oprócz tego, że uczęszczają na zajęcia wpisane w stały grafik pracy chóru, biorą udział także w odbywających się kilka razy w roku sesjach warsztatowych prowadzonych przez polskich i zagranicznych ekspertów.

Chór ma próby dwa razy w tygodniu: w środy (po południu) oraz w soboty.

Chór Chłopięcy NFM 2021, fot. Karol Sokołowski

O Chórze Chłopięcym NFM

Założony w 2009 r. przez Andrzeja Kosendiaka, dyrektora Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Od początku ambitnie realizuje plan aktywnego uczestnictwa w życiu artystycznym, koncertując z najlepszymi dyrygentami oraz zespołami. Dyrektorem artystycznym zespołu jest Małgorzata Podzielny.

Zespół angażuje się w życie kulturalne miasta, współpracując z Operą Wrocławską (Brzydkie kaczątko, 2016–2017; Yemaya – Królowa Mórz, 2019), Teatrem Muzycznym Capitol (koncert Urodziny Aliny. Benefis Aliny Janowskiej w ramach 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, 2013), a także z Wrocławskim Teatrem Lalek (spektakl Yemaya – Królowa Mórz, 2016–2017). Często jest zapraszany do udziału w ważnych wydarzeniach odbywających się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans (wystąpił m.in. pod dy¬rekcją sir Johna Eliota Gardinera, Giovanniego Antoniniego oraz Zubina Mehty) czy Leo Festiwalu. Koncertował również w Austrii, Czechach, na Słowacji i w Japonii.

W dyskografii zespołu znajdują się wydane przez NFM albumy: Salzburska Msza Maryjna (2015) z muzyką W.A. Mozarta, Witold Lutosławski. Opera omnia – Vol. 7 (2018) z piosenkami dla dzieci tego kompozytora, a także krążek z dziełami M.J. Żebrowskiego (2018). Wszystkie zostały nagrane pod batutą Andrzeja Kosendiaka. Najnowsza płyta Chóru Chłopięcego NFM – This Day z muzyką B. Chilcotta, pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny – została wydana z okazji obchodów jubileuszu 10-lecia istnienia zespołu (2019).

Małgorzata Podzielny

to absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także Podyplomowych Studiów Chórmistrzostwa w Bydgoszczy. Od 2002 r. prowadzi w Szkole Muzycznej I st. im. G. Bacewicz we Wrocławiu Chór „Con Brio”, a od 2006 – Zespół Wokalny „Rondo”. W latach 2003–2010 była wykładowcą w Studium Muzyki Kościelnej przy Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, gdzie pełniła funkcję zastępcy kierownika. Od 2009 r. jest dyrektorem artystycznym Chóru Chłopięcego NFM. W 2010 r. uzyskała stopień doktora sztuk muzycznych, a 2020 roku sopień doktora habilitowanego.

Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jako uznana specjalistka od kreowania brzmienia chórów dziecięcych i młodzieżowych jest regularnie zapraszana na warsztaty i seminaria poświęcone tej problematyce. Jest laureatką licznych nagród. Za osiągnięcia artystyczne otrzymała odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zespoły artystki biorą udział w konkursach ogólnopolskich oraz międzynarodowych.Zgłoś uwagę