Przeprowadzka autobusów MPK – zmiany w komunikacji

W najbliższy weekend (28-29 marca) MPK przeprowadza swoje autobusy do nowej hali w zajezdni przy ul. Obornickiej. Czeka nas również zmiana czasu na letni oraz kilka zmian w komunikacji związanych z usprawnieniem transportu na wrocławskie osiedla. Przed wyjściem warto sprawdzić rozkład jazdy, musimy też pamiętać, że już nie pojedziemy kursem „zjazdowym” do zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej.

  • MPK Wrocław nie będzie już korzystać z zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej. Teraz wszystkie autobusy przewoźnika będą ruszać na trasy z ul. Obornickiej.


27 marca (piątek) MPK Wrocław kończy pracę w zajezdni przy ul. Grabiszyńskiej i autobusy po raz ostatni tego dnia po pracy na liniach zjadą do starej zajezdni. Następnie przy wsparciu służb Centrali Ruchu przejadą na przebudowaną zajezdnię przy ul. Obornickiej. 28 marca (sobota) rozpoczną pracę, wyjeżdżając na linie już z nowego obiektu.

Sprawdź: Co się zmieni po przeprowadzce MPK Wrocław?

 – Cała operacja przeprowadzki ma przebiegać płynnie. Jest zaplanowana i zorganizowana tak, by  nie zakłócić bieżącej działalności MPK. Jednocześnie nie ma możliwości, by operację tę sfinalizować jednego dnia. W związku z tym wdrożenie pracowników w pracę na zajezdni w nowej technologii i przy nowej organizacji pracy będzie przebiegać stopniowo, począwszy od piątku – mówi Agnieszka Korzeniowska, rzecznik prasowa MPK Wrocław.

– W ciągu najbliższych tygodni kierujący będą pracować tak, jak dotychczas, jednocześnie stopniowo wdrażając się i testując nowy ciąg technologiczny na przebudowanej zajezdni. Wszystkie zgłaszane przez MPK uwagi będą na bieżąco analizowane i wdrażane przez wykonawcę – mówią w MPK.

Całą operację jest przygotowana tak, aby była jak najmniej odczuwalna dla pasażerów. Jednak ze zmianą zajezdni MPK nieodłącznie związana jest także korekta rozkładów jazdy – chodzi o kursy wyjazdowe i zjazdowe na zajezdnie. Od soboty nie dojedziemy już kursem zjazdowym do ul. Grabiszyńskiej. 

Od 28 marca będą obowiązywać skorygowane rozkłady jazdy. Trzeba pamiętać też o zmiane czasu, która nastąpi w ten weekend, i kilku zmianach związanych z usprawnieniami komunikacji autobusowej na Muchobór Wielki czy Ołtaszyn.

Czytaj więcej: Zmiany w komunikacji - 28 marca 2015 r. 

Aby przygotować pasażerów, zebraliśmy razem z MPK Wrocław w jednym miejscu informację o wszystkich zmianach dla konkretnych linii. Wystarczy najechać na interesujące nas numery i sprawdzić, jakie zmiany w rozkładzie ich dotyczą. 

Zmiany w komunikacji - 28 marca

Pokaż wszystkie

Linie dzienne

A

C

D

K

N

Linie nocne

259

Zgłoś uwagę