Przejście naziemne na ul. Grabiszyńskiej otwarte

Przejście naziemne na ulicy Grabiszyńskiej zostało oddane do użytku. Od 13 października uruchomione zostały dwa nowe perony przystankowe („Kolejowa”).


Budowa peronów tramwajowych i naziemnego przejścia przez ul. Grabiszyńską ma związek z rozbiórką kładki wiodącej nad ulicą, która jest w fatalnym stanie. Wszystko wygląda na gotowe i już jutro, 13 października, od porannych wyjazdów taboru uruchomione zostaną dwa nowe perony przystankowe.

Już natomiast z naziemnego przejścia przez ulicę Grabiszyńską, zlokalizowanego na wysokości ulicy Kolejowej, mogą korzystać piesi. Także cykliści bez problemów mogą poruszać się ścieżkami rowerowymi na całym odcinku trasy od placu Legionów do Pereca. Przejazd aż do ul. Żelaznej będzie możliwy po ukończeniu budowy przejazdów na wysokości Pereca oraz Zaporoskiej, a także po uruchomieniu sygnalizacji świetlnych uwzględniających obecność jednośladów na skrzyżowaniach – odbiór zaplanowano na 19 października.

Kładka Grabiszyńska zostanie zamknięta dla ruchu w poniedziałek, 15 października, po porannym szczycie komunikacyjnym, a także po wykonaniu niezbędnych wygrodzeń i zabezpieczeń. Od tego momentu aż do rozbiórki na kładce i pod kładką będą trwały prace przygotowawcze do demontażu (zdejmowanie sieci podwieszonych pod przeprawą, montaż podpór zabezpieczających itp.).

Poważne ograniczenia w ruchu wynikające z rozbiórki obiektu są planowane dopiero po 2 listopada.

 

 Zgłoś uwagę