wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

Od 4 sierpnia 2020 Zakład Ubezpieczeń Społecznych ponownie kieruje na rehabilitację leczniczą. Każda osoba przed wyjazdem do sanatorium dostanie z ZUS zawiadomienie o skierowaniu wraz z ulotką informującą o nowych zasadach wynikających z sytuacji epidemiologicznej.

Reklama

Po otrzymaniu zawiadomienia należy skontaktować się z ośrodkiem rehabilitacyjnym i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie – test w kierunku SARS-CoV-2.

– Jeśli nasz klient jest kierowany na rehabilitację w systemie ambulatoryjnym, czyli w miejscu swojego zamieszkania wtedy nie wykonuje testu – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Ważne jest jednak żeby test był zrobiony nie wcześniej niż sześć dni przed wyjazdem i tylko negatywny wynik pozwala na wyjazd do sanatorium – wyjaśnia rzeczniczka.

Testy są bezpłatne

Obowiązkowy test każdy wykona bezpłatnie. Wynik testu jest przekazywany pacjentowi telefonicznie. Aktualną listę punktów pobrań można znaleźć pod linkiem: https://pacjent.gov.pl/punkty-pobran

Do sanatorium trzeba zabrać ze sobą środki ochrony osobistej, takie jak: rękawiczki, maseczki lub przyłbice a na miejscu pamiętać o zachowaniu zalecanej bezpiecznej odległości od innych osób, częstym myciu i dezynfekcji rąk, przestrzeganiu regulaminu i wewnętrznych zarządzeń ośrodka związanych z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego.

źódło: ZUS

– Podkreślam jeszcze raz - zanim nie dostaniemy informacji o negatywnym wyniku testu – nie planujemy podróży – przestrzega Kowalska-Matis. – Jeżeli ktoś nie może wyjechać powinien powiadomić o tym swój oddział ZUS.

Jeśli ktoś jest na kwarantannie albo w izolacji lub przebywa z osobą w kwarantannie albo izolacji w warunkach domowych nie może jechać do sanatorium. W razie dodatkowych pytań należy skontaktować się z oddziałem ZUS – w sprawie otrzymanego skierowania na rehabilitację lub z ośrodkiem rehabilitacyjnym – np. w sprawie godziny przyjazdu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl