wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

7°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Rusza miejska aplikacja do zamiany mieszkań komunalnych
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

We wrześniu planowane jest uruchomienie nowej miejskiej aplikacji umożliwiającej składanie i przeglądanie ofert zamiany mieszkań komunalnych. Formalności będzie można załatwić bez konieczności wizyty w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Reklama

Zamienić mieszkanie może najemca jak również osoba zadłużona, której wypowiedziano umowę najmu z powodu długów za czynsz. Dokonanie takiej zamiany pozwoli poprawić warunki mieszkaniowe a osobom zadłużonym pozbyć się zadłużenia, bo dług spłaci ten kto zamieszka w danym lokalu.

Co na zamianie zyska osoba, która ma dług wobec miasta?

Przeprowadzenie dobrowolnej zamiany ze spłatą zadłużenia pozwoli osobom obciążonym zaległościami czynszowymi:

  • uniknąć postępowania sądowego, egzekucji a w konsekwencji eksmisji;
  • ubiegać się o dodatek mieszkaniowy uzyskując mieszkanie o mniejszym metrażu;
  • dostosować wielkości lokalu a co za tym idzie opłat za jego użytkowanie do możliwości finansowych najemcy.

Zgłoszenie do zamiany

Zgłoszenie mieszkania do zamiany następuje po wypełnieniu formularza, który od września br. będzie dostępny na stronie aplikacji (obecnie jest nieaktywny) pod adresem www.zamiana-mieszkan.um.wroc.pl, gdzie można będzie również przeglądać zgłoszone oferty mieszkań.

Można zamienić się na większe mieszkanie

Dodatkowo uchwała nr XXII/601/20 Rady Miejskiej Wrocławia z dnia 30 kwietnia 2020 roku w sprawie zasad wynajmowania lokali mieszkalnych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Wrocław (Dz. Urz. Woj. Doln. z 2020r. poz. 3076) daje możliwość najemcom zamiany obecnie zajmowanego mieszkania na lokal o większym metrażu pod warunkiem wyremontowania go na koszt własny i we własnym zakresie.

Ubieganie się o taką zamianę należy rozpocząć od złożenia wniosku mieszkaniowego dostępnego pod adresem https://bip.um.wroc.pl/sprawa-do-zalatwienia/8462/zamiana-mieszkania lub w siedzibie Wydziału Lokali Mieszkalnych przy pl. Nowy Targ 1-8 we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl