wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:35

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zamawiak.pl powstał we Wrocławiu. Bezpłatny serwis ogłoszeniowy dla lokalnych producentów

Zamawiak.pl powstał we Wrocławiu. Bezpłatny serwis ogłoszeniowy dla lokalnych producentów

Jarek Ratajczak,

Zamawiak.pl to stworzony we Wrocławiu serwis ogłoszeniowy, na którym lokalni wytwórcy produktów spożywczych mogą znaleźć klientów, którzy cenią świeże i zdrowe jedzenie. W ofercie są m.in. jajka, miód, owoce, ryby, sery, warzywa czy mięso z lokalnej masarni. Dla kupujących i sprzedających serwis jest całkowicie bezpłatny. Jego pomysłodawca w czasach pandemii koronawirusa chce pomóc lokalnym producentom.

Reklama

Michał Studenny jest przykładem, że jak czegoś się bardzo chce, to wszystko jest możliwe. Politolog z wykształcenia, z zamiłowania konferansjer i prezenter, a od kilku lat informatyk, w sierpniu 2020 r. uruchomił bezpłatny serwis ogłoszeniowy zamawiak.pl.

– Pochodzę z małej podwrocławskiej miejscowości. Moi sąsiedzi często coś produkują i hodują. Smaczne, dobrej jakości i nie mogą się z tym przebić, nie wiedzą jak to sprzedać. Z kolei znajomi z Wrocławia szukają zdrowej i świeżej żywności, ale nie chcą kupować w dużych sklepach czy dyskontach. Mój serwis ogłoszeniowy to umożliwia – podkreśla.

Zasada działania jest prosta. W specjalnym formularzu lokalny producent produktów spożywczych (np. garmażeryjnych: pierogi, gołąbki czy krokiety) lub hodowca np. drobiu albo rolnik – podaje adres, to co sprzedaje i za ile. Informuje też czy towar może dowieść czy sprzedać u siebie, na miejscu. Z kolei kupujący korzysta z wyszukiwarki i znajduje to, czego szuka.

– Wszystko działa prosto i intuicyjnie. Zależało mi, by z serwisem mogli sobie poradzić nawet ci, którzy na co dzień mało korzystają z Internetu – podkreśla.

Michał Studenny, fot. Joanna Leja

Serwis całkowicie bezpłatny

Zarówno sprzedający, przedstawiający swoją ofertę jak i kupujący, za korzystanie z serwisu nie płaci ani złotówki.

– Wszystko jest bezpłatne i nie ma żadnych dodatkowych kosztów, od sprzedaży, obrotu czy założenia konta i innych ukrytych, małym druczkiem napisanych klauzul – podkreśla pomysłodawca serwisu.

Michał dodaje, że publikacja ogłoszenia w serwisie to również alternatywa dla własnej strony internetowej. Posiadanie nawet prostej strony to dodatkowe koszty. Stworzenie witryny i jej utrzymanie – domena, hosting to kolejne wydatki, które obciążają budżet.

– U nas sprzedawcy mają do dyspozycji praktycznie wszystkie elementy, jakie są potrzebne, aby przedstawić swoją ofertę i dotrzeć do nowych klientów – wylicza.

Podkreśla, że w razie potrzeby jest w stanie w weekend podjechać do konkretnego rolnika i pomóc mu złożyć ofertę w serwisie. Można też do niego napisać maila: [email protected].

Dać coś od siebie w czasach pandemii

Michał Studenny, fot. Joanna Leja

Michał od 8 lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia jest politologiem po Uniwersytecie Wrocławskim, ale w zawodzie nigdy nie pracował. Jeszcze na studiach tworzył strony internetowe. Skończył studia podyplomowe na Politechnice Wrocławskiej z nowoczesnych aplikacji i administrowania sieciami komputerowymi. Obecnie pracuje w międzynarodowej firmie z branży IT na stanowisku inżynierskim. W wolnych chwilach wymyślił, zrobił i sfinansował serwis ogłoszeniowy.

– Impulsem była pandemia COVID-19. Widziałem, że wiele osób bezinteresownie dzieli się swoją widzą, więc też chciałem dołożyć coś od siebie a przy okazji pomóc naszym lokalnym rolnikom i dostawcom. Mam z tego dużo satysfakcji – dodaje.

Nie wyklucza, że być może w przyszłości, ta inicjatywa mogłaby na siebie zarabiać. – Ale nie jest to moim celem i nie szukam ani inwestorów ani reklamodawców – zaznacza.

Zamawiak.pl wystartował pod koniec sierpnia br. i po niespełna miesiącu działalności ma blisko 20 ofert. Zasięg jest ogólnopolski.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl