wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. XL Catlin w biurowcu Pegaz we Wrocławiu
XL Catlin w biurowcu Pegaz we Wrocławiu fot. inwestor

Pomagają ubezpieczyć luksusowe wieżowce na Manhattanie, analizują ryzyko szkód wyrządzonych przez ataki terrorystyczne w Brukseli czy huragany na Florydzie. XL Catlin wprowadził się do biurowca Pegaz we Wrocławiu. Firma informuje, że otwarcie nowoczesnej siedziby to kolejny krok na drodze dynamicznego rozwoju swojej działalności w Polsce. Do 2018 roku firma planuje zatrudnić ok. 200 nowych pracowników.

Reklama

Decyzja o przeprowadzce do większego i bardziej nowoczesnego biura związana jest z planami intensywnego rozwoju XL Catlin w Polsce. 5488 mkw. powierzchni biurowej obejmującej dwa piętra, dogodne położenie w centrum Wrocławia – przy ulicy Kazimierza Wielkiego, ekologiczne rozwiązania, nowoczesny, funkcjonalny wystrój i wspólne przestrzenie do relaksu oraz spotkań.

fot. XL Catlin

– W trakcie dotychczasowej, ponad 3-letniej już działalności firmy w Polsce, udowodniliśmy, że mamy kompetencje do tego, aby na podstawie prowadzonych przez nas analiz, pomagać w podejmowaniu decyzji biznesowych i budowaniu relacji z klientami. Dlatego tworzymy we Wrocławiu nowe stanowiska pracy i w związku z tym szukamy wykształconych, kreatywnych oraz ambitnych pracowników – wyjaśnia Adrian Copland, CEO XL Catlin Polska.

Przedstawiciele firmy podkreślają, że Wrocław na tle innych polskich czy europejskich miast wyróżnia się nie tylko niskimi kosztami prowadzenia działalności, ale przede wszystkim – dobrym kapitałem ludzkim, dzięki czemu przyciąga tak wielu inwestorów.

Do 2018 roku firma planuje zatrudnić około 200 nowych pracowników

– Wybór Wrocławia nie jest przypadkowy. Chcemy rozwijać swoją działalność w mieście, w którym mamy dostęp do utalentowanych, wykształconych, władających co najmniej dwoma językami obcymi i przede wszystkim – ambitnych oraz głodnych wiedzy osób. Wrocław to dla nas edukacyjne i kulturalne centrum Polski, a jego charakter doskonale wpisuje się w zasady, którymi w codziennej pracy kieruje się XL Catlin – tłumaczy Adrian Copland.

fot. XL Catlin

XL Catlin – ubezpieczenia i reasekuracja

Firma XL Catlin od 2013 roku obecna jest w Polsce, z biurem we Wrocławiu. Obecnie zatrudnia w stolicy Dolnego Śląska około 350 osób. XL Catlin to międzynarodowa firma, która prowadzi działalność ubezpieczeniową i reasekuracyjną. Pracownicy organizacji na co dzień zajmują się ubezpieczaniem w kontekście globalnym, lokalnie zaś wspierają procesy, m.in. poprzez dokonywanie analiz. To właśnie te badania są istotnym czynnikiem w decyzji, na jaką kwotę firma zdecyduje się ubezpieczyć luksusowe wieżowce na Manhattanie, ryzyko szkód wyrządzonych przez ataki terrorystyczne w Brukseli czy huragany na Florydzie.

XL Catlin to marka wchodząca w skład grupy XL Group Ltd.’s (NYSE:XL). Firmy XL Catlin oferują ubezpieczenia i reasekurację w zakresie specjalistycznych produktów ubezpieczeniowych oraz finansowych, nieruchomości, transportu morskiego, lotniczego, statków kosmicznych czy rolnictwa. Klientami marki są firmy, które szukają pomocy w kompleksowym zarządzaniu ryzykiem i rozwoju swojego biznesu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl