wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Pierwsze w Polsce laboratorium SAP Next-Gen
źródło: organizatorzy

Wrocławski sektor IT z szansą na rozwój. Powstanie jedyne w Polsce laboratorium SAP Next-Gen. Będzie to inkubator, który ma wspierać projekty akademickie realizowane z przedsiębiorstwami oraz startupami.

Reklama

7 marca w Wyższej Szkole Bankowej zostanie uruchomione laboratorium SAP Next-Gen. Dzięki temu możliwe będzie kształcenie stale poszukiwanych na rynku pracy specjalistów SAP, a przedsiębiorcy będą mogli realizować innowacyjne, dedykowane dla swoich potrzeb rozwiązania z zakresu zarządzania zasobami. Jest to pierwsza w kraju tego rodzaju inicjatywa.

SAP w każdej firmie

Technologia SAP znajduje zastosowanie w niemal każdym aspekcie działalności firmy i obsługi jej procesów biznesowych. Zgodnie z badaniami prowadzonymi na świecie, aż 30% dużych firm i korporacji używa systemu SAP jako narzędzia zarządzającego. W Polsce i w Europie odsetek jest jeszcze wyższy i sięga ok. 40%.

Obserwując polski rynek pracy w branży IT, można zauważyć pogłębiający się deficyt specjalistów ds. wdrażania zintegrowanych systemów informatycznych. Znajomość systemów SAP to atut, który odpowiednio wykorzystany, stwarza bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Wśród pracodawców z Wrocławia oraz Dolnego Śląska oferujących stanowiska konsultantów, programistów czy specjalistów z różnych modułów funkcyjnych systemu SAP, znajdują się zarówno uznane firmy polskie, jak i międzynarodowe, dla których największym problemem jest znalezienie pracownika o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu i znajomości realiów branży.

Pierwsi w Polsce

Pierwszą uczelnią w Polsce, która nawiązała współpracę z firmą SAP SE na poziomie SAP Next-Gen jest Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

– Na naszej uczelni zostanie uruchomione SAP Next-Gen Labs. Będziemy 56. uczelnią na świecie, która współtworzy globalną inicjatywę SAP dla wsparcia innowacji. SAP Next-Gen to inkubator, który ma wspierać projekty akademickie realizowane z przedsiębiorstwami oraz startupami – mówi Sebastian Sobczyk, menedżer kierunku informatyka w WSB we Wrocławiu.

Studenci, pracownicy dydaktyczni oraz firmy współpracujące z uczelnią, uzyskają dostęp do najnowszego oprogramowania i know-how generowanego przez firmę SAP SE. Dostępne oprogramowanie to m.in. SAP HANA, SAP S4/HANA, SAP Cloud oraz SAP Leonardo. Wykorzystując je, chcemy w szczególności spojrzeć na rozwiązania z zakresu internetu rzeczy, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, prognozowania i przetwarzania danych (big data) czy blockchain, który jest podstawą działania np. kryptowalut

Szerokie zastosowanie systemu SAP sprawia, że jego znajomość stwarza możliwość pracy jako specjalista z obszarów m.in.: logistyka, planowanie produkcji, planowanie zapotrzebowań, dystrybucja i sprzedaż, kontrola i zapewnienie jakości, produkcja, finanse, utrzymanie ruchu, gospodarka remontowa, kontroling finansowy, konsultant wdrożeniowy, architekt procesów biznesowych i wiele innych. Jest to atut, który wykorzystany, może dać bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Do rozwiązań firmy SAP będą mieli dostęp studenci wszystkich kierunków studiów w WSB we Wrocławiu, zarówno na studiach I i II stopnia, jak i studiach podyplomowych.

Nowe rozwiązania

Dla firm SAP Next-Gen jest szansą na tworzenie prototypów nowych rozwiązań, a także uzyskania tzw. proof-of-concept, czyli potwierdzenia słuszności założeń, dzięki czemu możliwe będzie wypracowanie nowego sposobu na rozwiązywanie dotychczasowych problemów, bądź wręcz znalezienie całkowicie nowych dróg do osiągnięcia celów.

Jest to również okazja dla firm chcących tworzyć własne rozwiązania, które mogą być zintegrowane z rozwiązaniami systemu SAP. Udostępnienie platformy pozwoli zbudować wokół uczelni ekosystem łączący trzy elementy – wiedzę praktyczną pochodzącą od środowiska biznesowego, pomysłowość i energię środowiska akademickiego oraz doświadczenia firmy SAP.

– Nasi studenci będą mogli zdobyć unikalne doświadczenie i umiejętności, a ich prace w czasie studiów będą oparte o rzeczywiste wyzwania biznesu. Prace mogą obejmować zarówno procesy funkcjonalne zaimplementowane w wybranych programach SAP, podejście design thinking, jak również opisy wdrożeń wybranych programów i modułów SAP. SAP Next-Gen daje przedsiębiorcom nową możliwość współpracy na linii nauka-biznes – mówi Wojciech Barczyński, wykładowca WSB, programista i leader zespołu w SMACC, inicjator współpracy uczelni z firmą SAP SE.

Otwarcie laboratorium SAP Next-Gen

Otwarcie laboratorium SAP Next-Gen

Termin 7 marca 2018 10:00

Miejsce Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl