wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wyszyńskiego 56 – nowa kamienica przy Ogrodzie Botanicznym
Wizualizacja Wyszyńskiego 56 źródło: inwestor
Wizualizacja Wyszyńskiego 56

Był parking – będzie kamienica. W nowym budynku znajdzie się 111 mieszkań i 3 lokale usługowe – to Wyszyńskiego 56, powstanie przy skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego i Sienkiewicza we Wrocławiu.

Reklama

Przez lata okoliczni mieszkańcy parkowali tam samochody, wkrótce to miejsce zamieni się w plac budowy i powstanie budynek wielorodzinny.

Inwestor - OKRE Development – za 11 mln zł kupił grunt w miejskim przetargu w 2017 roku i wraz ze znaną pracownią projektową Maćków stworzył projekt 6-piętrowej zabudowy, z usługami na parterze.

Czytaj więcej: 11 mln zł za nieruchomość na Wyszyńskiego

Wizualizacja, źródło: inwestor

– Wyszyńskiego 56 jest typową, nowoczesną, miejską kamienicą, dopełniającą istniejąca już zabudowę. Od frontu charakteryzować będzie się geometrycznym układem pięter i loggii. Na dwóch ostatnich kondygnacjach zaplanowano cofnięte tarasy. Od strony dziedzińca mieszkania posiadać będą balkony i tarasy z widokiem na odnawiany przy okazji inwestycji wewnętrzny skwer z ponad 100-letnim dębem – informuje inwestor.

Grudzień 2019 r. na terenie inwestycji trwają prace przygotowawcze fot. Jarek Ratajczak

Na elewacji od podwórza pojawią się także elementy instalacji architekta Leszka Zdeka, które zostały ocalone z budynku stołówki Politechniki Wrocławskiej.

Wizualizacja Wyszyńskiego 56, źródło: inwestor

Łącznie w budynku powstanie 111 mieszkań, choć inwestor nie wyklucza połączeń, dopasowanych pod potrzeby przyszłych mieszkańców.

Pod budynkiem zaplanowano wielostanowiskowy garaż podziemny. Reprezentacyjną część budynku stanowić będzie kameralne lobby z dostępem od strony ul. Wyszyńskiego.

Rozpoczęcie budowy inwestycji zaplanowano na początek 2020 roku. Prace budowlane potrwają ok. 18 miesięcy.

Grudzień 2019 r. ul. Wyszyńskiego, fot. Jarek Ratajczak

Rewitalizacja kamienic

Miasto od kilku lat poddaje renowacjom zabytkowe kamienice w okolicy Ogrodu Botanicznego i Parku Tołpy. Wzdłuż samej ul. Wyszyńskiego kilka budynków ma już nowe elewacje, wymienione dachy i stolarkę okienną. Przerwę w ciągłości miejskiej zabudowy – po zachodniej stronie ulicy – stanowiła działka między kamienicami o numerach 52 i 58 – także odrestaurowanymi w ramach miejskiego programu.

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl