wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 8°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
źródło: 3M

Jaką rolę odgrywa wyobraźnia w rozwoju nauki? Odpowiedź można znaleźć w najnowszej kampanii firmy 3M Poland pod hasłem #WyobrazMYtoSobie. Koncern 3M we Wrocławiu ma dwa zakłady produkcyjne, nowoczesne centra: innowacji, usług wspólnych i szkoleniowe.

Reklama

Wydarzeniem otwierającym kampanię #WyobrazMYtoSobie jest publikacja State of Science Index, czyli raportu 3M z badania przeprowadzonego na próbie 14 tysięcy respondentów z 14 krajów świata, w tym Polski.

Wynika z niego m.in., że zdaniem 49% Polaków nauka jest bardzo ważna dla społeczeństwa, ale już znacznie mniej – 37% badanych, twierdzi, że jest ona istotna dla ich życia codziennego. Ponadto 42% respondentów z Polski powiedziało, że gdyby nauka nie istniała, ich życie nie różniłoby się w szczególny sposób. Jednocześnie prawie trzy czwarte badanych zapewnia, że „będzie zachęcać dzieci do rozwoju w obszarze nauk ścisłych”. 3M chce zwrócić uwagę na rozdźwięk pomiędzy wyobrażeniami o nauce i oczekiwaniami wobec niej w Polsce i na świecie oraz zainicjować społeczną dyskusję na temat jej realnego wpływu na życie konsumentów.

Inspiracje i rozwiązania, z których korzystamy

– Kampania ”WyobraźMy to sobie” jest skierowana do osób ciekawych świata, nastawionych na rozwiązywanie problemów i chcących codziennie odkrywać nowe rzeczy. Pokazujemy, że nauka to nie tylko odkrycia wielkich uczonych, ale też inspiracje i rozwiązania, z których korzystamy każdego dnia. Chcemy zachęcać, by poprzez zadawanie sobie pytania „co by było gdyby?” obudzili w sobie odkrywców. Wierzymy, że dzięki temu pokażemy im, jak ciekawość prowadzi do rozwiązywania niepozornych problemów, czyniąc świat lepszym na tysiące sposobów – mówi Justyna Bielewicz, Strategy, Marketing & Sales Leader 3M Poland & Ukraine.

Kolejnym wydarzeniem, towarzyszącym kampanii, jest wizyta w Polsce Jayshree Seth – 3M Chief Science Advocate, która będzie jedną ze spikerek tegorocznej edycji Women in Tech Summit – konferencji organizowanej przez Fundację Perspektywy pod koniec listopada w Warszawie, skupiającej ponad 1000 utalentowanych kobiet zajmujących się na co dzień branżą IT, inżynierią, nauką oraz innowacjami technologicznymi. 

Kampania będzie także wspierana poprzez współpracę z polskimi influencerami znanymi z realizacji materiałów przybliżających praktyczne aspekty odkryć naukowych: Kasią Gandor i Emce Kwadrat. Premiera materiałów z ich udziałem została zaplanowana na listopad i grudzień 2018.

Więcej informacji o kampanii #WyobrazMYtoSobie.

3M we Wrocławiu

Firma 3M Poland w 2001 r. przejęła wrocławską markę Viscoplast.

Czytaj także: Superhub 3M we Wrocławiu. Zwiększają zatrudnienie

Firma 3M zorganizowała konkurs 3Mind dla wrocławskich studentów kierunków technicznych. Mieli oni skonstruować interaktywne narzędzie demonstracyjne, które będzie wykorzystane w Centrum Innowacji 3M.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl