wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 7°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Miasto szuka najemców w secesyjnej kamienicy w Rynku

Jarek Ratajczak,
Rynek 25 Jarek Ratajczak
Rynek 25

Przez lata w kamienicy na południowej pierzei Rynku działał salon Mody Polskiej. Na początku 2018 r. w budynku otwarta zostanie restauracja Hard Rock Cafe. Miasto szuka najemców lokali na 2, 3, 4 i 5 piętrze. W przetargu na 2 i 3 piętro, który odbył się 25 października nie było ofert. Przetarg na 4 i 5 piętro odbędzie się 15 listopada.

Reklama

Okna z widokiem na ratusz może mieć każdy kto wynajmie od gminy lokale w kamienicy przy Rynku 25. Miasto informuje, że w lokalach mogą być np. biura, szkoła językowa lub przestrzeń coworkingowa oraz inna działalność gospodarcza, z wyłączeniem m.in.: usług o charakterze erotycznym, salonów gier i kasyn.

W secesyjnej kamienicy oferowane są przetargu pisemnym nieograniczonym 4 lokale:

Do lokali wejście jest od podwórza od strony ul. Ofiar Oświęcimskich. Dostęp do lokali klatką schodową oraz windą do 4-go piętra. Najemca zobowiązany będzie do rozpoczęcia działalności w lokalu nie później niż 12 miesięcy od daty przekazania lokalu.

Na 4 i 5 piętro – przetarg 15 listopada

Na lokale na piętrach czwartym i piątym, przetarg pisemny ofertowy odbędzie się w środę, 15 listopada 2017 r. o godz. 9.00 w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego ul. Św. Elżbiety 3, sala nr 101, I piętro. Oferty należy złożyć do 13 listopada 2017 r..

Oglądanie lokali na 4 i 5 piętrze

Na oglądanie lokali w terminach od 18 października 2017 r. do 10 listopada 2017 r. w poniedziałki, środy i czwartki należy umawiać się telefonicznie pod nr tel. 71-777-84-63 lub osobiście w pok. 207 w siedzibie ZZK przy ul. Św. Elżbiety 3, Wrocław. Lokale będą udostępnione do oglądania wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Uwaga – 2 listopada 2017 r. Zarząd Zasobu Komunalnego będzie nieczynny.

Ogłoszenie o przetargu, wzór umowy najmu, regulamin przetargu dostępne są na stronie BIP Zarządu Zasobu Komunalnego.

Rynek 25, fot. wroclaw.pl

Na 2 i 3 piętro – przetarg 25 października został zakończony, nie było ofert

Na lokale na piętrach drugim i trzecim, przetarg pisemny ofertowy odbył się w środę, 25 października 2017 r. o godz. 9.00, w siedzibie Zarządu Zasobu Komunalnego przy ul. św. Elżbiety 3, sala nr 101. Nie było żadnej oferty.

Oglądanie lokali na 2 i 3 piętrze

Oglądanie lokali było możliwe do 19 października 2017 r. w poniedziałki, środy i czwartki – należy umawiać się telefonicznie pod nr. tel. 71-777-84-63 lub osobiście w pok. 207 w siedzibie ZZK przy ul. św. Elżbiety 3, Wrocław.

Ogłoszenie o przetargu, wzór umowy najmu, regulamin przetargu dostępne są na stronie BIP Zarządu Zasobu Komunalnego.

Hard Rock Cafe w secesyjnej kamienicy

Obecny budynek przy ul. Rynek 25 powstał w 1906 r.. Zaprojektował go Alvin Wedemann dla bieliźniarskiej firmy Stein & Koslowsky. Od 1956 r.  były tam siedziby Mody Polskiej i Dolnośląskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego (do 2015 r.). W 2016 r. w kamienicy były organizowane wystawy w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Na początku 2018 r. w budynku otwarta zostanie restauracja Hard Rock Cafe (w połowie 2016 r. restauracja HRC wygrała przetarg na wynajem lokalu). Sieć HRC prowadzi obecnie trzy lokale w Polsce: w Warszawie, Krakowie i Gdańsku.

Miasto sprzedaje nieruchomości przy ul. Strzegomskiej, Bolkowskiej, Beyzyma [WIDEO]

Wrocław sprzedaje atrakcyjne mieszkania i lokale [MAPA]

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl