wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławskie Mieszkania wymienią stolarkę okienną
zdjęcie ilustracyjne wroclaw.pl
zdjęcie ilustracyjne

Okna i drzwi balkonowe zostaną wymienione w mieszkaniach komunalnych. Wrocławskie Mieszkania ogłosiły przetarg na nową stolarkę okienną.

Reklama

To już drugi przetarg w tym roku na wymianę okien zorganizowany przez spółkę Wrocławskie Mieszkania. W poprzednim postępowaniu wymieniono 131 okien i drzwi balkonowych. W tym postępowaniu zostanie wymienionych kolejnych 156. Otwarcie ofert w ogłoszonym przetargu nastąpi 20 sierpnia br. Wykonawca będzie miał czas do końca listopada na realizację zadania.

– Wymieniona stolarka okienna poprawi komfort cieplny mieszkań, jest to jeden z ważniejszych komponentów termomodernizacji lokalu – mówi Katarzyna Galewska, rzecznik spółki Wrocławskie Mieszkania i dodaje: – Na etapie postępowania, w dokumentacji przetargowej, wyraźnie zastrzegliśmy, by wygląd zewnętrzny okien i drzwi balkonowych zachował pierwotny charakter i podział. To bardzo ważne z punktu widzenia estetyki budynku zwłaszcza, że część z nich znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej.

550 tys. zł na wymianę stolarki

Wykaz okien do wymiany powstaje na podstawie zgłoszeń mieszkańców oraz wizji lokalnej i przeglądów wykonywanych przez pracowników spółki. Najemcy lokali swoje zapotrzebowania mogą zgłaszać do Biur Obsługi Klienta. Na podstawie otrzymywanych zgłoszeń powstaje rejestr potrzeb.

– Potrzeby remontowe w zakresie wymiany stolarki są bardzo duże, dlatego w pierwszej kolejności kwalifikowane są okna znajdujące się w bardzo złym stanie technicznym, co potwierdzają dodatkowo nasi pracownicy techniczni. Niekiedy zdarza się, że lokator wymienił na swój koszt okna w lokalu i w takiej sytuacji wymiana wykonywana jest w innym lokalu z listy, stąd dopuszczamy w postępowaniu możliwość zmiany adresu – zaznacza Katarzyna Galewska.

W tym roku Wrocławskie Mieszkania na wymianę stolarki okiennej planują wydać 550 tys. zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl