wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Źródło: google.pl/maps

W najbliższym czasie okolice Placu Dominikańskiego bardzo się zmienią. Obecnie wyburzane są dwa stare biurowce, wybudowane jeszcze w epoce PRL-u, czyli Navicentrum i Naviga. Ich miejsce już wkrótce zajmie inny nowoczesny obiekt. Taki sam los czeka biurowiec PZU, znajdujący się przy ul. Oławskiej, naprzeciwko Galerii Dominikańskiej.

Reklama

Właściciel budynku właśnie złożył wniosek o zgodę na jego rozbiórkę do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.
– Od połowy 2016 r. nie użytkujemy już tego budynku – twierdzi Agnieszka Rosa z zespołu prasowego PZU. – Nie wiemy, kiedy uzyskamy ostateczną decyzję o pozwoleniu na rozbiórkę. Zależy to od urzędowego procesu administracyjnego. Natomiast po wyburzeniu budynku planujemy w tym miejscu wybudowanie nowoczesnego obiektu biurowego.

Budynek przy ul. Oławskiej 35 zaprojektował w latach 60-tych prof. Ryszard Natusiewicz, natomiast budowę zakończono dopiero w latach 70. Obecnie biurowiec PZU swym wyglądem znacznie odstaje od pozostałych budynków na Placu Dominikańskim, takich jak znajdująca się naprzeciwko galeria handlowa, biurowiec Dominikańśki, Justin Center czy znajdujące się w pobliżu OVO Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl