wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wyburzą PZU na pl. Dominikańskim
Wyburzą PZU na pl. Dominikańskim Źródło: google.pl/maps

W najbliższym czasie okolice Placu Dominikańskiego bardzo się zmienią. Obecnie wyburzane są dwa stare biurowce, wybudowane jeszcze w epoce PRL-u, czyli Navicentrum i Naviga. Ich miejsce już wkrótce zajmie inny nowoczesny obiekt. Taki sam los czeka biurowiec PZU, znajdujący się przy ul. Oławskiej, naprzeciwko Galerii Dominikańskiej.

Reklama

Właściciel budynku właśnie złożył wniosek o zgodę na jego rozbiórkę do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. – Od połowy 2016 r. nie użytkujemy już tego budynku – twierdzi Agnieszka Rosa z zespołu prasowego PZU. – Nie wiemy, kiedy uzyskamy ostateczną decyzję o pozwoleniu na rozbiórkę. Zależy to od urzędowego procesu administracyjnego. Natomiast po wyburzeniu budynku planujemy w tym miejscu wybudowanie nowoczesnego obiektu biurowego.

Budynek przy ul. Oławskiej 35 zaprojektował w latach 60-tych prof. Ryszard Natusiewicz, natomiast budowę zakończono dopiero w latach 70. Obecnie biurowiec PZU swym wyglądem znacznie odstaje od pozostałych budynków na Placu Dominikańskim, takich jak znajdująca się naprzeciwko galeria handlowa, biurowiec Dominikańśki, Justin Center czy znajdujące się w pobliżu OVO Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl